Huawei Mate 9’un özellikleri sızdırıldı!

Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei için 2016 yılı oldukça hareketli geçti. Şimdi de Mate 9 akıllı telefon modelinde sona gelen firma, cihazı çok yakında tanıtacak.

2016 yılının ilk çeyreğinde 6 inçlik devasa Mate 8 modelini piyasaya süren Huawei, çok yakında yeni modelini meraklılarına duyuracak. Huawei Mate 9 için sızdırılan görüntüler incelendiğinde cihazın çok yakın bir zamanda piyasaya sürüleceği düşünülüyor.

Eğer Mate 9 hakkındaki iddialar doğruysa bu cihaz, Huawei’nin kendi geliştirdiği Kirin 960 yonga setli işlemciyi kullanacak. Cihaz bir çok alternatif seçenekler kullanıcılara sunulacağı dillendiriliyor.

Sızdırılan görüntüye göre Mate 9 üç farklı şekilde kullanıcılara sunulacak.

  1. 4GB RAM + 64GB depolama alanı
  2. 4GB RAM – 128GB depolama alanı
  3. 6GB RAM + 256GB depolama alanı
Huawei Mate 9 Seçenekleri

Huawei Mate 9 Seçenekleri

Tepe modeli için altı farklı renk seçeneği kullanıcılara sunulacak olmasına karşın en düşük modelde ise üç ayrı renk seçeneği yer alıyor. Telefonun arka yüzünde Leica marka çift kameranın olduğu gözleniyor. Android Nougat ile birlikte geleceği belirtilen Mate 9 için Huawei’nin EMUI 5 kullanıcı ara yüzü kullanılacak.

Huawei Mate 9 Tanıtım Tarihi

Gelen bilgiler ışığında tanıtım etkinliğinin tarihi olarak 18 Kasım 2016 işaret ediliyor.

Huawei markası ile özellikle son dönemde sıkça karşılaşmaktayız. Gerek büyük spor oyunlarına sponsorluk sonrası müsabaka içindeki reklam panolarında, Galatasaray spor kulübü için forma reklamı ve Türkiye’de bir çok büyük televizyon kanalına verdiği reklamlarla bu markaya oldukça aşina olduk.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı