Huawei Nova resmi olarak duyuruldu!

Huawei markasından IFA 2016 için iki yeni orta seviyede akıllı telefon modeli duyuruldu. Huawei Nova ve Nova Plus özellikleri ve detayları.

Akıllı telefon piyasasında IFA 2016 ile güzel atılımlar yapan firmalardan biriside Huawei oldu. Huawei firması, iki yeni akıllı telefon ve bir adet de tablet ile kullanıcıların ilgisini çekti. Bu ürünlerden birisi olan Huawei Nova, orta seviyeli bir cihaz olarak ortaya çıkıyor. Huawei Nova fiyatı bakımında 444 dolar olması beklenirken, güzel bir dış görünümüne de sahip!

Huawei Nova Özellikleri

Cihaz üzerinde 5 inç boyutlarında Full HD bir ekran yer alıyor. Bu ekran 2.5D kıvrımları ile dikkat çekiyor. Cihazda etkinliğe damgasını vuran Snapdragon 625 işlemcisi yer alıyor. Ayrıca grafik arabirimi olarak Adreno 506 yer aldığı görülüyor. Cihaz üzerinde dikkat çeken bir diğer özellik ise 3 GB RAM ve 32 GB depolama biriminin bulunuyor olması!

Cihaz Android 6.0.1 ile gelirken, büyük ihtimal yeni güncellemeleri de alacak. Cihazda arka tarafta 12 MP ve ön tarafta 8 MP kamera yer alıyor. Popüler teknolojilerden parmak izi sensörü, USB Type-C portu ve 4G LTE desteği bulunuyor. Bu cihazı 3020 boyutlarında batarya besliyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı