Huawei Yükselmeye Devam Ediyor!

Çin'li akıllı telefon üreticisi Huawei açıklanan son rakamlara göre dünyanın 3. en büyük akıllı telefon üreticisi. Samsung ve Apple'ın ardından üçüncü sırada yeni alan Huawei'nin yeni amacı Apple'ın yerini alıp ikinciliğe yükselmek.

Çin’li akıllı telefon üreticisi olan Huawei büyümeye devam ediyor. Strategy Analytics’in sonuçlarına göre geçtiğimiz çeyrekte sadece yüzde 9‘luk bir pazar payına sahip olan Huawei satış kotası olarak 33.6 milyon bandına ulaşmış durumda. Aynı dönemde 45.4 milyon cihaz satan Apple’ın pazar payı ise yüzde 12 olarak açıklanmış. Pazarın lideri olan Samsung’un 75.3 milyon satışla pazarda yüzde 20.1‘lik pay alıyor. Samsung’un bu sonucuna diğer iki markanın ulaşması epey bir zor olacak.

Huawei, Apple’ı Geçmek İstiyor!

Çin’li Huawei’nin üst düzey yöneticilerinden olan Richard Yu ünlü haber ajansa Reuters‘a flaş açıklamalarda bulundu. Yu’ya göre Huawei gelecek yıl tanıtacağı yeni ürünlerle birlikte Apple’ı ikincilik tahtından edecek. Bilindiği gibi daha önceleri de Huawei’nin böyle iddiaları olmuş ancak bir türlü bu iddiası gerçek olmamıştı. Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘la birlikte bu savaşta önemli bir hamle yapıp yükselişe geçti. Diğer yandan Samsung’un Note 7 faciasıyla birlikte Apple’ın yükselişi daha da hissedilebilir oldu. Bakalım Huawei Apple’ı geçmeyi başarabilecek mi ?


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı