Hürriyet API Sayfasını Kullanıma Sundu

Hürriyet, mobil haber sektöründe günden güne öncü olmaya devam ederken, bir yenilik daha yaparak API sistemini de devreye aldı. Haber merkezi, bu yeniliği ile birlikte pek çok koldan hizmet vermeyi amaçlıyor.

Üçüncü parti, yani dışarıdan geliştiricilere izin veren API hizmetleri, son zamanlarda pek çok şirket ve haber merkezi tarafından devreye alınıyor. Geliştiriciler bu API hizmetleri üzerinden kendi uygulamalarına eklemek istedikleri etmenler bulabiliyorlar. Örneğin pek çok oyundaki karakter ve oyun bilgileri, pek çok üçüncü parti site tarafından bu yöntemle alınırken haber merkezleri de RSS ve API hizmetleri aracılığı ile haberleri sitelerine çekebiliyorlar. Hürriyet, API sayfasını geçtiğimiz günlerde yayınlayarak, GET metodu ile çekilebilir pek çok etmenin olduğu ana sayfasını üçüncü parti geliştiricilere açtı diyebiliriz.

Hürriyet API Neler Getirecek?

Günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılan ve pek çok insanın ana sayfası olmakla kalmayıp aynı zamanda mobil olarak da çok kez girilen bir internet sitesi olarak bilinen Hürriyet’in web sayfası, habercilik anlayışı çoğu zaman eleştirilse de API sistemi ile birlikte yeni bir yükselme deneyimini yaşayabilir gibi görünüyor. Zira, API ile birlikte Hürriyet hem haber arşivini hem de pek çok modülünü, geliştiricilere açıyor ve kullanmalarına da izin veriyor.

Önümüzdeki günlerde yepyeni haber uygulamaları, Hürriyet API’lerini kullanarak ortaya çıkabilir.

3.2 İdare Eder

1 Yorum

Yorum Yap
  1. webmaster
    Eylül 24, 18:07 webmaster

    hürriyetin apisi kimin işine yarar.

Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı