i Huawei Afrika Ülkelerini Dijital Devrime Hazırlıyor

Çin Uluslararası Radyosu - Çinli teknoloji devi Huawei, geniş bant altyapı yatırımlarını büyütecek ve Kenya'nın dijital devrimini hızlandırmak için yetenek transferi yapacak.

i Huawei Afrika Ülkelerini Dijital Devrime Hazırlıyor
i Huawei Afrika Ülkelerini Dijital Devrime Hazırlıyor Tugrul Demir
Bu içerik 518 kez okundu.

Huawei Kenya'nın CEO'su Dean Yu Nairobi’de yaptığı açıklamada, şirketin, uzun vadeli büyüme planının bir parçası olarak Doğu Afrika ülkelerinin önde gelen bilgi ve iletişim teknolojileri (BİT) çözümleri sağlayıcısı konumunu sağlamlaştırmayı hedeflediğini söyledi.

“Hedefimiz, altyapı ve becerilere yatırım yapmak suretiyle Kenya'daki dijital bölünmeyi kapatacak köprü kurmaktır" diye açıklama yapan Yu, Huawei’nin, dijital devrimden faydalanacak Kenya'ya yardımcı olmak için en iyi uygulamalarını paylaşmaya kararlı olduğunu da sözlerine ekledi.

Yu, 19 yıl önce Kenya pazarına giren Huawei'nin şu anda Kenya'daki akıllı telefon pazarının yüzde 15'ine sahip olduğunu ve ülkedeki yükselen gelirlerle bu rakamın büyüyebileceğini kaydetti.

Çinli telekomünikasyon devi, yüksek hızlı İnternet erişimini artırmak için tüm Kenya şehirlerinde geniş bant yayınına da başladı. Yu, BİT altyapısına yönelik stratejik yatırımların Kenya ekonomisi üzerinde çarpan etkisine sahip olacağını söyledi. Yu, Kenya gençliğine yönelik dijital becerilerin geliştirilmesine odaklanan kurumsal sosyal sorumluluk projelerini desteklemek için Huawei'nin 1 milyon dolardan fazla katkıda bulunduğunu da ekledi.

Mayıs ayında Kenya Cumhurbaşkanı Uhuru Kenyatta, Huawei’nin yönetim merkezini ziyaret ederek Kenya devletinin bulut hizmetleri için firma ile anlaşma imzalamıştı. Bulut platformu, Kenya'nın bilgi temelli bir ekonomiye geçişini hızlandırırken, devlet kurumları arasındaki veri paylaşımını da artıracak.
Huawei gelecekte, tarım, eğitim, enerji, sağlık, güvenlik ve ulaşım gibi Kenya'daki kilit sektörlerinin dijitalleşmesine aktif olarak katılacak.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi