İlk Olarak Galaxy S9'da Kullanılacak Snapdragon 845'in Detayları Belli Olmaya Başladı!

Samsung'un yeni amiral gemileri Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerine güç veren Qualcomm'un son işlemcisi Snapdragon 835'in bir sonraki modeli Snapdragon 845 ortaya çıktı!

İlk Olarak Galaxy S9'da Kullanılacak Snapdragon 845'in Detayları Belli Olmaya Başladı!
İlk Olarak Galaxy S9'da Kullanılacak Snapdragon 845'in Detayları Belli Olmaya Başladı! Burak AYDIN
Bu içerik 649 kez okundu.

Qualcomm'un Snapdragon işlemcileri günümüzde pek çok mobil cihaza güç veriyor. Akıllı telefonların bir bilgisayar kadar güçlü olmasını sağlayan Snapdragon işlemcilerin yenisi ortaya çıktı.

Samsung tarafından üretilecek ve ilk defa Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S9'da kullanılacak olan Snapdragon 845 işlemcileriyle ilgili olarak ilk detaylar gelmeye başladı.

Qualcomm'un şimdiye kadar 10 nm ile üretilen işlemcileri görünüşe göre Snapdragon 845 ile tarih olacak. Gelen bilgilere göre Snapdragon 845 7 nm ile üretilecek. Qualcomm'un Snapdragon 845 ile birlikte 7 nm'ye geçmesiyle birlikte artık diğer üreticiler olan Kirin, MediaTek ve Nvidia'nın da 7 nm'ye geçmesi bekleniyor.

Gelen söylentilere göre 7 nm ile birlikte kullanıcılar %25 ila % 35 arasında performans artışını hissedebilecek. Ayrıca cihazların performansları artacakken güç tüketimleri de düşecek.

snapdragon-845

Qualcomm'un 2018 yılında sunacağı Snapdragon 845 işlemcileri ilk olarak Samsung Galaxy S9'da kullanılacak. Samsung'un yeni amiral gemisinde kullanılmasının ardından Snapdragon 845 daha sonrasında diğer üst seviye akıllı telefonlarda da kullanılacak. 

samasung qualcomm snapdragon snapdragon 845
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi