İncir.Com iflasın eşiğinde!

İncir, pek çok web girişiminden çok daha ötesi olmayı başaran ve yatırımları ardı ardına alan bir üst düzey girişimdi, şimdi ise batmanın eşiğinde. Ayrıntılar haberimizde.

İncir.com girişimi, pek çok duayene göre 2015 ve 2016 yıllarının en parlak ve en ileriyi gören girişimlerinden bir tanesi olarak sahaya çıkmış ve hatta oldukça hızlı bir büyüme ile pek çok sektörden girişimi alt etmeyi başarabilmişti. Ancak, gerek Ohal gerekse siyasal pek çok sebepten ötürü girişimlerin teker teker battığı şu günler, muhtemelen İncir.Com’u da etkiledi.

Bir Süredir Duraklama Dönemindeydi

Uzun süredir yatırımcı arayan şirket, bir süredir duraklama döneminde olup nakit ihtiyacını çok sık sorunlarla birlikte karşılıyor ve bu konuda epey zorlanıyordu. Son yatırım hamlesini 2015 yılında bir yatırımcıdan alan şirket, 3 milyon dolar değerindeki bu yatırım ile büyümeyi başarmıştı ancak o dönemden beri elle tutulur bir yatırımcı bulunamadı.

Sık Sık Nakit İhtiyacı

Bu tarz girişimlerin en büyük sıkıntısı, pek çok duayene göre ve elbette Teknogaste ekibine göre nakit sıkıntısı oluyordu. Teknolojik bir e-ticaret deneyimi olan İncir’in 2014 yılında 10 milyon TL ciro yaptığı biliniyor ve şirketin aylık cirosu ise ortalama olarak 5 milyon TL idi.

Son zamanlarda yaşanan iflaslar ve batma düzeyi yüksek girişimlerin nedenini siz ne olarak görüyorsunuz?


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı