Instagram 22 milyon Türk kullanıcı tarafından kullanılıyor

Instagram yaptığı araştırma sonrasında Türkiye’de Instagram kullanan kişilerin sayısını açıkladı. Açıklamaya göre Türkiye’de 22 milyon kişi Instagram kullanıyor.

Instagram Türk Kullanıcılarının Sayısını Açıkladı

Sosyal paylaşım platformu Instagram, 5. Yıl dönümünü kutluyor. Kutlamalar kapsamında birçok bilgiyi paylaşmaya devam eden platform, Türkiye’den kaç kullanıcısı olduğunu açıkladı. Çıkan sonuçlar ise oldukça şaşırtıcı oldu. Sonuçlara göre, Türkiye’nin üçte ikisi Instagram kullanıyor.

Yapılan araştırmayı Instagram EMEA Bölge İş Geliştirme Yöneticisi Amy Cole üstlendi. Türkiye genelinde yapılan araştırmada ülkemizde Instagram kullanıcı sayısının 22 milyon olduğu ortaya çıktı.

Facebook Tarafından Satın Alınınca İlerlemesi Arttı

Fotoğraf paylaşım platformu olan ve kullandırdığı filtreler ile büyük beğeni toplayan Instagram, geçtiğimiz aylarda Facebook tarafından satın alındı. O günden itibaren özelliklerini arttırmaya başlayan uygulama, büyük beğeni toplamaya devam etti.

Yapılan araştırmalar sonucunda Türkiye’de 22 milyon Instagram kullanıcısının bulunduğu tespit edildi. Türkiye’de Instagram reklamlarının Eylül 2015’den bu yana devam ettiğini belirten Cole, bu reklamlar sayesinde büyük şirketlerin çoğunun Instagram kullanmaya başladığını ifade etti.

Instagram’ın dünya genelinde 500 milyon kullanıcısı bulunuyor. Bu kullanıcıların yüzdesine bakıldığında ise %20’lik kısmın ABD’den olduğu belirtiliyor. Türkiye ise geriye kalan %80’lik dilim içinde bulunuyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı