İnstagram Canlı Yayın Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Facebook'un satın aldıktan sonra geliştirmelerini hızlandırdığı İnstagram için şimdi de canlı yayın testleri için test aşamalarına başlandı.

Facebook‘un kendi uygulamaları için popüler uygulamaların özgün ve kullanıcı odaklı özelliklerini birer birer kopyalamasına bir yenisi daha eklendi. Snapchat uygulamasının neredeyse bütün özelliğini kendi uygulamalarına alan Facebook, şimdi de Periscope‘un canlı yayın özelliğine göz dikti!

Periscope’ta bulunan canlı yayın özelliğini hemen hemen aynı şekliyle İnstagram‘a getirmeyi düşünen Facebook, bu projede sonlara geldi. Canlı yayın testlerine başlayan İnstagram yakın zamanda bu özelliği de kullanıcılarına sunacak.

Rusya’da Test Amaçlı Kullanımlar Başladı

İnstagram canlı yayın özelliğini ilk test eden ülke Rusya oldu. Rusya’da aktif olarak kullanılabilen canlı yayın özelliği yakında tüm bölgelerde kullanılabilecek.

Edinilen bilgilere göre özellikle Periscope‘un piyasaya getirdiği canlı yayın özelliği kısa zamanda kullanıcılar tarafından oldukça beğeniyle karşılanmış ve rekor bir fiyata Periscope Twitter‘a satılmıştı. Gelişmeleri yakından takip eden Facebook, huy haline getirdiği kopyalama olayına devam ederek Periscope’ta bulunan canlı yayın özelliğini kendi sitesinde kullanıma sunmuştu.

Bugünlerde aynı özelliği İnstagram için kullanacak olan firma bakalım aynı ilgiyi bulabilecek mi merakla bekliyoruz.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı