İnstagram Nihayet Windows 10 Platformuna Geldi

Instagram artık Microsoft’a ait olan Evrensel Uygulama Platformu’nun bir üyesi oldu. Artık Instagram’ı Windows kullanan tüm cihazlarda görebileceksiniz.

Fotoğraf paylaşım konusunda ilk akla gelen platform olan Instagram, nihayet Microsoft’a ait olan “Evrensel Windows Platformu”na girmeyi başardı. Bu adımla birlikte hem Windows hem de Instagram için oldukça iyi gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

Yazılım devi Microsoft, bir süre önce “Evrensel Uygulamalar Platformu” nu kurdu. Büyük bir hevesle kurduğu platforma sürekli olarak yenilikler getirmek isteyen Microsoft, bu konuda önemli bir adım atarak Facebook’un kanatları altında olan Instagram’ı platforma dahil etme kararı aldı.

Instagram Artık Windows Cihazlarda

Instagram platforma dahil edildikten sonra tüm Windows tabanlı cihazlarda kullanılmaya başlayacak. Bu adımın ardından Windows Store’da Instagram’ın Windows’a özel özel uygulaması indirilmeye hazırlandı. Instagram artık evrensel bir uygulama olarak geçerli sayılacağı için hangi cihazdan indirirseniz indirin aynı şekilde kullanabileceksiniz.

Ancak indirdiğiniz cihazın özelliklerine göre bazı farklılıklar yaşanabilecek. Bunlardan bazıları fotoğraf çekme, fotoğraf düzenleme ve fotoğraf yayınlama konularında olacak. Bu özelliklerin indirildiği cihazlarda farklılık gösterecek olmasının tek sorumlusu ise tamamen Instagram olacak. Çünkü Instagram belli kalıpları olan ve bu kalıpların dışındaki cihazlarda bazı özelliklerini kullandırtmayan bir uygulama olarak biliniyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı