Instagram Stories özelliği web üzerinde kullanımda!

Instagram sosyal medya uygulamasının en son yaptığı güncelleme ile getirdiği Instagram Stories özelliği için İnstagramı web tarayıcısı üzerinden kullananlar için önemli bir yenilik geldi!

Son zamanlarda ortaya çıkan ve insanların ilgisini çeken sosyal medyalardan biri olan Snapchat, içerisinde bulundurduğu 24 saat süresince barındırdığı fotoğraf erişimi ve yüz filtreleme özelliği sayesinde kullanıcılar tarafından sevilmişti. İşte bu özellikleri dikkate alan İnstagram, Instagram Stories adı altında yeni bir güncelleme getirdi.

Bu güncelleme ile aynı Snapchat üzerinde olduğu gibi bir ara yüz ile İnstagram, 24 saat barındırılan bir resim paylaşım sevisini İnstagram ara yüzüne ekledi. Bu ara yüz şimdilik basit olsa da oldukça fazla kullanıcının ilgisini çekmeyi başardı.

İnstagram uygulamasının APİ desteği sayesinde ve Alec Garcia adlı geliştirici bu güzel özelliği web tarayıcısı üzerinden de kullanılabilir bir hale getirmeyi başardı. Bunun için yapmanız gereken şey çok basit! Google Chrome tarayıcısı için gerekli olan Google IG Story adlı eklentiyi kurmanız yeterli olacaktır. Bu eklenti instagram sayfasını mobil platformlardan bağlanıyormuş gibi göstererek size Instagram Stories özelliğini kullanmanıza imkan tanıyacaktır.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı