Instagram Üzerindeki Yorumlarda Bir Değişiklik Yapıldı

Facebook şirketinin çatısı altında yer alan kullanıcılarına hizmet vermeyi devam ettiren ve de Dünya üzerindeki en popüler durumdaki fotoğraf paylaşım ağlarından bir tanesi olan Instagram platformu, 800 milyon taneye ulaşan aktif olan kullanıcı sayısıyla beraber hızlıca büyümeye devam etmekte.

Instagram Üzerindeki Yorumlarda Bir Değişiklik Yapıldı
Instagram Üzerindeki Yorumlarda Bir Değişiklik Yapıldı Mahmut Şahan
Bu içerik 1062 kez okundu.

Facebook şirketinin çatısı altında yer alan kullanıcılarına hizmet vermeyi devam ettiren ve de Dünya üzerindeki en popüler  durumdaki fotoğraf paylaşım ağlarından bir tanesi olan Instagram platformu, 800 milyon taneye ulaşan aktif olan kullanıcı sayısıyla beraber hızlıca büyümeye devam etmekte.

 

Her gün yaklaşık olarak 500 milyon tane kullanıcının ziyaret etmiş olduğu Instagram platformunun hızlıca büyüyebilen bir kitleye sahip durumda olması, bir takım problemleri de beraberinde getiriyor. Bu sebep ile kullanıcılara en iyi durumdaki deneyimi sunma konusunda isteği olan Instagram, geçmiş olduğumuz ayın hemen sonrasında yorum sisteminde bir defa daha değişikliğe gidilmekte.

Özellikle de çok yüksek sayıdaki takipçi kitlesine sahip durumda bulunan hesaplarda sıklık ile karşılaşılmakta olan istenmeyen bir takım yorumların önüne geçebilme konusunda hedefi olan platform, kullanıcılarında artık kişi bazlı  bir şekilde yorum engellemesi yapılabilecek olduğunu resmi bir şekilde açıkladı.

Böylelikle, paylaşılmakta olan fotoğraflara yorum yapması istenmemekte olan kişilerin önüne geçmek olanaklı bir duruma gelmiş oldu. Bunun yanında Arapça ile birlikte Fransızca, Almanca ve de Portekizce dilleri için kötü durumdaki yorumları otomatik  bir şekilde engelleyecek durumdaki filtre de geliştirilmeye devam edilmekte.

Yorumları komple kapatma  ile ilgili seçeneği kullanılmaya devam edilir iken, yeni bu özellikten yararlanmak amacıyla Ayarlar ve Yorumlar yolunu takip edecek olmak yeterlidir.

instagram yorum güncelleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi