Instagram'dan Gelen Mesajlarla Dolandırılabilirsiniz!

Fotoğraf paylaşma platformu olan Instagram her geçen saniye büyümeye devam ederken dolandırıcıların yeni hedefi Instagram kullanıcıları oldu!

Instagram'dan Gelen Mesajlarla Dolandırılabilirsiniz!
Instagram'dan Gelen Mesajlarla Dolandırılabilirsiniz! Burak AYDIN
Bu içerik 864 kez okundu.

Sosyal medyanın hayatımızın her anında yer almasıyla birlikte kötü niyetli kişiler artık kullanıcıların sosyal medya hesaplarını ele geçirmek için türlü yollar deniyor. Kötü niyetli kişiler daha öncesinde banka, mail, telefon, kredi kartı gibi bilgileri kopyalayıp çalıyorlardı. Sosyal medya uygulamalarının parlayan platformlarından birisi olan Instagram bu anlamda kullanıcıları çok iyi gelir kapısı oluşturuyordu. Artık Instagram reklamlarının artmasıyla birlikte dolandırıcılar da kullanıcıların Instagram hesaplarını ele geçirmek için çeşitli yollar denemeye başladı. 

SMS Veya Özel Mesaj Gönderiliyor!

Insgtagram tarafından gönderilmiş gibi gözüken bir mesajda sözde size özel gönderilen bir linke tıklayıp hesabınızı güvenli hale getirmeniz isteniyor. Gönderilen mesajda kullanıcı adınız yer alıyor ve hesabınızın güvenlik şartlarını ihlal ettiği belirtiliyor ve bu sebeple Instagram'ın hesabınızı askıya aldığı yazıyor. Hesabın sahibinin siz olduğunuzun doğrulanması için mesajın sonunda bir aktivasyon bağlantısı bulunuyor ve bu linke tıklanması isteniyor. 

Güvenlik Uzmanları Uyarıyor!

Güvenlik uzmanları kullanıcıların gelen bu sms linkine ve mail linkine tıklanması gerektiğini belirtiyor. Tıklanılan bu linkte kullanıcılar kullanıcı adlarını ve şifrelerini yazıyorlar ve bu yazdıkları bilgiler dolandırıcıların eline gidiyor ve hesabınız çalınmış oluyor. Güvenlik uzmanları kullanıcıların hesaplarını kaybetmemesi için çok dikkatli olmalarını söylüyor. 

 

instagram güvenlik sms dolandırıcı sosyal medya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi