Instagram'ın Yeni Özelliği Canlı Yayın İzlenimlerini Arttıracak

Facebook platformu, sahibi olduğu Instagram platformuna yeni yayınlamış olduğu özellik ile beraber canlı yayın açmakta bulunan kullanıcıların yayınlarını arkadaşlarıyla direkt mesaj şeklinde paylaşmasına izin vermekte.

Instagram'ın Yeni Özelliği Canlı Yayın İzlenimlerini Arttıracak
Instagram'ın Yeni Özelliği Canlı Yayın İzlenimlerini Arttıracak Mahmut Şahan
Bu içerik 844 kez okundu.

Facebook platformu, sahibi olduğu Instagram platformuna yeni yayınlamış olduğu özellik ile  beraber canlı yayın açmakta bulunan kullanıcıların yayınlarını arkadaşlarıyla direkt mesaj şeklinde paylaşmasına izin vermekte.

Facebook, kısa süre önce yayınladığı güncelleme ile Instagram kullanıcılarının yalnızca profilleri değil, paylaşım etiketlerini de takip etmesine izin vermişti. Şirket, popüler sosyal medya uygulamasında kullanıcıların arkadaşları ile etkileşimini arttırması için yeni bir özellik daha yayınladı.


Yeni yayınlanan özellik ile Instagram kullanıcıları canlı yayın açtıklarında karşılıklı olarak takipleştikleri kişilere canlı yayınlarını direkt mesaj olarak gönderebilecekler. Böylece canlı yayın bildirimleri kapatan arkadaşlarınıza dahi canlı yayınınızı izlemek için davette bulunabileceksiniz.

 

Kullanıcılar canlı yayın açtıklarında ekranın sağ altında ‘kamerayı değiştir’ simgesinin hemen yanında bir ‘direkt mesajla gönder’ simgesi görecekler. Bu simgeye dokunduklarında açılan menüden canlı yayını göndermek istedikleri arkadaşlarını seçerek yayınlarını paylaşabilecekler.


Eğer canlı yayınınızı direkt mesaj olarak gönderdiğiniz arkadaşınız siz canlı yayını bitirene kadar yayına katılmazsa, yayın bittikten sonra gönderdiğiniz mesajda ‘Bu yayın sonlandırılmıştır’ uyarısı görecekler ve diledikleri takdirde canlı yayının tekrarını video olarak izleyebilecekler.

facebook instagram canlı yayın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi