Intel, DDR5 model RAM için 2-3 yıl süre istiyor!

Günümüz teknolojisinin ilerlemesi ile ihtiyaç duyulan donanımlarında yenilenmesi için yapılan girişimlerden biri olan DDR5 RAM üretimi, Intel tarafından 2 ile 4 yıl arasında gerçekleşecek!

Bildiğiniz üzere dünyada çok hızlı bir teknolojik büyüme gerçekleşiyor. Bu büyüme ile ortaya çıkan çeşitli ürünler ve bunların ihtiyaçları, günümüz teknolojisi ile giderilmesi pek mümkün olmuyor. İlk olarak depolama alanı için yaşanan sorun, geçtiğimiz yıllarda SSD ile çözülürken, şimdide RAM için kullanılan teknolojinin eskimesiyle yeni bir çözüme ihtiyaç duyuluyor.

İntel yarı iletken DDR5 RAM üretecek!

Yakın zaman içerisinde gerçekleşen İntel Geliştiriciler Fuarında konuşan yetkililer, DDR5 RAM teknolojisinin büyük bir ihtiyaç olduğunu ve bunun için gerekli çalışmaların başlatıldığını duyurdu. Yaklaşık 4 yıla kadar bu ürünün piyasada aktif olarak kullanılabilir bir RAM çeşidi olarak bulunmasını sağlayacağı konusunda yapılan konuşmalar ile beraber ilk aşamada sunucular için üretileceği söyleniyor.

Başarılı bir üretim senaryosu sonucunda DDR5 RAM ihtiyacı kullanıcı açısından ilk aşamada Sanal Gerçeklik alanında ihtiyaçları giderilmesi yönünde olması planlanıyor. Daha sonr standart bilgisayarlar için üretilmesi planlanan ve kullanıcılara sunulan DDR5 RAM ürünleri, laptap gibi cihazlarda da tercih edilmesi muhtemel olarak görünüyor.  Bunun ile ilgili bilgiler yakın zamanda İntel ve bunun gibi çeşitli donanım firmalarından duymayı ümit ediyoruz.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı