iOS 10.1 Beta 3 Sürümü Yayınlandı

Apple, iOS’un son güncellemesi olan iOS 10.1 Beta 3 sürümünü yayınladı. Yeni sürüm hataların düzeltilmesinin yanı sıra birçok özelliği de beraberinde getirdi.

Apple, bir süredir üzerinde çalıştığı iOS 10.1 Beta 3 sürümünü sonunda yayınladı. Kullanıcıların büyük bir merakla beklediği yeni geliştiricide birçok düzenlemeler ve hata düzeltmeleri gerçekleştirildi. Bunun yanı sıra yeni özellikler de dikkati çekmeyi başardı.

iOS 10.1 Beta 3 sürümünde ilk dikkati çeken özellik iPhone 7 Plus için hazırlanan portre modu. iPhone 7 ile takipçilerin kullanımına sunulan çift kameranın özelliklerini arttırmaya karar veren Apple, bu nedenle yeni sürümde portre modunu ekledi.

iOS 10.1 Beta 3 Sürümü Özellikleri

Portre modu özelliği sayesinde çektiğiniz bir fotoğrafın ön kısmı çok net görünürken arka kısmında ise bulanık bir hava yaratılıyor. Bunun yanı sıra yeni sürümde kullanılan özellik hareket azaltma olarak biliniyor. Hareket azaltma özelliği sayesinde mesajlarınızın yanında yer alan efektlerin otomatik olarak oynatılmasını sağlayabileceksiniz.

Meraklıları için söyleyelim, iOS 10.1 final sürümü de yakın bir zamanda çıkacak. iOS’un şu anda yayınladığı beta sürümünü test etme şansına da sahipsiniz. Ancak size tavsiyemiz testten önce mutlaka telefonunuzdaki önemli dosyaları yedeklemeniz. Aksi takdirde istemediğiniz sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı