iOS 10 Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı!

Apple’ın son işletim sistemi iOS 10 ile büyük çıkış yakaladı. Kullanımına kısa süre olmasına rağmen iPhone kullanıcılarının üçte ikisi tarafından tercih edilen iOS 10 şimdiden rekor kırmayı başardı.

Apple akıllı telefonlarında iOS işletim sistemini kullanıyor. İşletim sisteminin son güncellemesi olan iOS 10, yapılan araştırmalarda iPhone kullanıcılarının üçte ikisinin sürümün çıktığı günden itibaren iOS 10 işletim sistemine geçtiğini ortaya çıkardı.

iOS 10 ile ilgili araştırmayı iki farklı firma üstlendi. Mixpanel ve Fiksu DSP isimli şirketlerin gerçekleştirdikleri araştırmanın sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı. Yapılan araştırmalar sonucunda iOS 10 işletim sisteminin ne kadar çok beğenildiği ortaya çıkmış oldu.

iOS 10 İşletim Sistemi En Çok Tercih Edilen Oldu

Mixpanel tarafından gerçekleştirilen araştırmada iOS 10 işletim sistemini tercih edilenlerin oranı %65.21 olarak açıklandı. Aynı araştırma sonuçları Fiksu DSP’de ise %66.7 olarak belirlendi. Her iki sonuca göre de iOS 10 kullanımının iPhone kullanıcılarının üçte ikisi tarafından tercih edildiği belirlenmiş oldu.

iOS 10 hakkındaki bu veriler güncellemenin yayınlanmasından 2 hafta sonrasına ait rakamlar. Bu kadar kısa sürede böyle bir artış sağlanması güncellemenin ne kadar beğenildiğinin de kanıtı niteliğinde. Apple, iPhone7 akıllı telefon modelinin de iOS 10 güncellemesini tercih etti. Bu işletim sistemi sürümünün daha ne kadar yükseleceğini hep birlikte göreceğiz.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı