iOS 11 İçerisindeki Fotoğraflarınıza 3 Tane Emoji İle Erişilebilmekte

iOS 11 isimli mobil işletim sisteminde yer alan bir hata, kötü niyete sahip olan kişilerin fotoğraflarınıza basit bir şekilde erişmesine neden olabilir.

iOS 11 İçerisindeki Fotoğraflarınıza 3 Tane Emoji İle Erişilebilmekte
iOS 11 İçerisindeki Fotoğraflarınıza 3 Tane Emoji İle Erişilebilmekte Mahmut Şahan
Bu içerik 944 kez okundu.

iOS 11 isimli mobil işletim sisteminde yer alan bir hata, kötü niyete sahip olan kişilerin fotoğraflarınıza basit bir şekilde erişmesine neden olabilir. Telefon numaranızı bilmekte olan kişi, basit bir şekilde cihazınızın güvenlik yöntemlerini alabilmekte ve de  fotoğraflarınız saldırıyı gerçekleştiren kişinin telefonu içerisine aktarılabilmekte.

iDeviceHelp platformunun tarafından keşfedilmiş olan ve Apple şirketine hızlıca bildirilen bu hata, hassas içerikleriniz ile ilgili çok büyük bir risk oluşturmakta. Bu bahsi geçen hatadan ise iOS 11.0.3 sürümü ve hatta 11.1 isimli beta sürümünde yararlanılabilmekte olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Tabii ki  de Apple şirketi yapılan bu bildirimi dikkate alıp gerekli durumdaki düzeltmeyi yakın bir zamanda sunacaktır.

Hack amacıyla hedef alınmış cihaz üzerinde Siri ile birlikte FaceTime Audio ve  de iMessage özelliklerinin de  tamamen aktif bir durumda olması gerekli. Hali ile bunlar  da mevcut bir şekilde varsayılan olarak aktif halde.

Şu anda önlem olması amacı ile kullanıcılara Kilit Ekranı üstünden Siri erişimini tamamen kapalı bir duruma almaları veyahut hem iMessage hem ise FaceTime’ı hızlı bir şekilde kapatmaları konusunda öneriler yapılıyor. Ek bir şekilde, güvenmemekte olduğunuz kişilerin cihazınıza erişim sağlamasının da bunu önlemenin  daha iyi olacağının altı çizilmekte.

apple ios 11 emoji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi