iOS 11 Sürümünde Güç Tuşuna Basmadanda Telefon Kaptılabiliyor

Güç tuşu bozulduğu zaman, cihazınızı baştan başlatma gibi bir imkanınız da bulunmamakta. Yani güç ve de ana ekran tuşuna aynı esnada basıp işlemi yapma şansınız ortadan kalkmış oluyor.

iOS 11 Sürümünde Güç Tuşuna Basmadanda Telefon Kaptılabiliyor
iOS 11 Sürümünde Güç Tuşuna Basmadanda Telefon Kaptılabiliyor Mahmut Şahan
Bu içerik 787 kez okundu.

Güç tuşu bozulduğu zaman, cihazınızı baştan başlatma gibi bir imkanınız da bulunmamakta. Yani güç ve  de ana ekran tuşuna aynı esnada basıp işlemi yapma şansınız ortadan kalkmış oluyor. Bilmiş olduğunuz üzere iPhone 7 modeli içerisinde mekanik bir  şekilde ana ekran tuşu da yer almamakta. Bu nedenle de cihazı baştan başlatmak amacı ile güç tuşuna 3 saniye süresince basılı tutar iken ses azaltma tuşuna da basılı tutmanız gerekli.

Pekala, bu durumu hiçbir tane  tuşa basılı tutma gibi bir gereksinim olmadan yapmanın  farklı bir yolu daha  yok mu? iOS 11 sürümü ile birlikte var. Kısaca açıklama gerekir ise en son çare  olarak cihazınızın bataryasının biterek kapanmasını beklemekte değil artık. Tabii ki  de güç tuşu bozuk ise, bu durumda cihazınızı teknik  bir destek olmadan tam olarak nasıl açabileceksiniz o ise çok farklı bir konu.

Cihazınızı tamamen  yazılım tabanlı bir şekilde kapatmak hali ile fazlasıyla basit. Bunun içinse iOS 11 tabanına sahip cihazınızın menüsü içerisinden Ayarlar > Sistemi Kapat > Kapat  şeklindeki sıralamasını takip etmeniz tamamen  yeterli. Bu esnada Sistemi Kapat yazan seçeneğinin mavi fontla yazılmış bir durumda olduğunu da fark etmiş olacaksınız.

Fiziksel tuşlar ile alakalı bir problem yaşamış olduğunuz durumlarda işinize yarayacak olan bu yöntemle cihazınızı kolay bir şekilde kapatabilirsiniz.

apple ios 11 güç tuşu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi