iOS Android Karşısında Kan Kaybetmeye Devam Ediyor!

Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android'in Apple'ın mobil işletim sistemi olan iOs karşısında büyümeye devam ediyor. İşte son araştırma sonuçları.

iOS Android Karşısında Kan Kaybetmeye Devam Ediyor!
iOS Android Karşısında Kan Kaybetmeye Devam Ediyor! Burak AYDIN
Bu içerik 581 kez okundu.

Dünyaca ünlü analiz şirketi olan IDC'nin yayınladığı son rapora göre Android ve iOS işletim sistemlerinin kullanım oraları arasında ki fark her geçen saniye artmaya devam ediyor.

Dünyanın saygın analiz şirketlerinden olan IDC kısa bir süre önce kullanıcıların kullandıkları mobil cihazlardaki işletim sistemi oranını paylaştı. Paylaşılan verilere göre Apple 2016 yılında 223.6 milyon iPhonne sevkiyatı gerçekleştirdi. Aynı dönemde gerçekleştirilen Android işletim sistemine sahip cihaz sevkiyatı ise 1.5 milyar civarında.

idc

Apple'ın iPhone 8 modelini tanıtmasıyla birlikte 240 milyon adet iPhone sevkiyatı gerçekleştirmesi beklenirken Android işletim sistemine sahip cihazların sevkiyatı da önemli oranda artış gösterecek.

idc

IDC ayrıca dünyada yarıdan fazla kişinin akıllı telefon kullanmadığını ancak bu sayının her an azaldığını aktardı. Bu yeni kullanıcıların da yeni akıllı telefonlarının Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar olduğun aktaran IDC gelecekte bu farkın çok daha açılacağını raporuna eklemiş durumda. Bakalım kullanıcıların gelecekte işletim sistemi tercihi değişecek mi ?

apple ios android idc
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi