iOS İşletim Sisteminin Batarya Problemi Çözüldü

iPhone modeli ve de iPad modelinin kullanıcılarına sayısız bir yenilikle gelmiş olsa bile iOS 11 sürümü batarya problemi sebebiyle kullanıcıların tepkisini de çekmiş oldu.

iOS İşletim Sisteminin Batarya Problemi Çözüldü
iOS İşletim Sisteminin Batarya Problemi Çözüldü Mahmut Şahan
Bu içerik 868 kez okundu.

iPhone modeli ve  de iPad modelinin kullanıcılarına sayısız bir yenilikle gelmiş olsa bile iOS 11 sürümü batarya problemi sebebiyle kullanıcıların tepkisini de çekmiş oldu. Yeni gelen iOS sürümünün yayınlanmasının üstünden tam olarak 1 hafta sonrasında yayınlanmış olan iOS 11.0.1 ile ilgili güncelleştirmesi ise kullanıcıları tekrardan umutlandırdı.

Lakin bu bahsi geçen iOS 11.0.1 sürümü içerisinde de batarya performansında gözle görülecek bir iyileşme olmamasından ötürü kullanıcılar Apple şirketine adeta ateş püskürmeye başlamıştı. Gelmiş olan tepkiler üstüne geçmiş olduğumuz gün paylaşılmış olan iOS 11.1 sürümünün Beta 1 ile beraber batarya konusuna odaklanmış olan Apple şirketi, ciddi bir biçimde ilerlemeyi kaydetmiş gibi gözükmekte.

iDeviceHelp adına sahip olan YouTube kanalı içerisinde gerçekleştirilen teste bakmış olduğumuz zaman iOS 11.1 sürümünün Beta 1 sürümü, iOS 11.0.1 sürümüne bakıldığında batarya performansının konusunda 1 saate çok yakın daha çok bir kullanım zamanı vermesiyle kullanıcıları da memnun edebilecek gibi gözükmektedir.

Yayınlanan video içerisinde açık bir biçimde görüldüğü üzre net bir biçimde çok ciddi anlamda gelişmiş batarya ömrü sunmakta olan iOS 11.1 sürümü halen ilk beta sürümünde bulunmasına karşın batarya performansı ile birlikte Apple şirketinin kullanıcılarından tam bir puan almayı başardı. Umuyoruzki batarya performansı final sürümü içerisinde de en azından bu kadarda iyi olabilir.

apple ios ios 11
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi