iOS Yeni Güncellemesi Batarya Sorununa Çözüm Bulamadı

iOS 10.3.2'de yaşanan şarj sorununu aştığını iddia eden Apple'ı yalanlar nitekilte bu sorunun aşılmadığını gözler önüne seren video paylaşıldı.

iOS Yeni Güncellemesi Batarya Sorununa Çözüm Bulamadı
iOS Yeni Güncellemesi Batarya Sorununa Çözüm Bulamadı Ezgi Eroğlu
Bu içerik 833 kez okundu.

iOS, geçtiğimiz Çarşamba günü aldığı yeni güncelleme ile şarj sorununa da bir çözüm üretmesi bekleniyordu. 10.3.2 ile 10.3.3 arasında test yapan bir Youtube kanalı, bu beklentinin karşılanmadığını gözler önüne serdi.

Apple, yeni güncellemesinin bir takım hata düzeltmeleri, performans iyileştirmeleri ve şarj sorununa çözümler getirdiklerini belirtmişti. Bunun üzerine kolları sıvayan iAppleBytes isimli Youtube kanalı, iOS 10.3.2 ile iOS 10.3.3 arasında şarj sorununa ilişkin bir test yayınladı. Yapılan testlerde iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6s modelleri kullanıldı. Her bir model için iki versiyonunda yüklü olduğu izleyenlere gösterildikten sonra, telefonlar tam olarak şarj edildi. Geekbench batarya test aracı vasıtası ile test başlatıldı. Ve sonuna kadar bekleniliyor. Ardından çıkan sonuçlar ise, şirketin duyurduğu gibi bir çözüme kavuşmadığını gün yüzüne çıkarıyor.

Söz konusu videoda iPhone 6s modeli haricindeki diğer cihazlar çok az bir miktar da olsa batarya kaybına uğruyor. Bu durumda 10.3.3 sürümünü kullanan kullanıcıların şikayetlerinin haklı olduğu da anlaşılıyor.

Bu testlerden sonra Apple’dan bir açıklama gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Zira şirketten yapılan güncelleme hakkındaki tek açıklama, kararlı sürümde batarya sorununun aşıldığı yönünde idi. Bakalım gelecek günler bu sorun hakkında bir açıklama getirecekler mi. 

ios 10.3.2 ios 10.3.3 ios şarj sorunu iphone şarj sorunu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi