iPhone 6 Plus modeli de cepte patladı!

Teknoloji devi Apple'ın üretmiş olduğu iPhone 6 Plus modelli akıllı telefon Amerika'da bir öğrencinin arka cebinde olduğu sırada bilinmeyen bir nedenle patladı.

Şuana kadar birçok telefonun yandığı veya patladığı haberlerini okumuştuk. Özellikle Samsung’un üretmiş olduğu Galaxy Note 7 cihazının patlama haberleri son günlerde çok fazla geliyordu. Çünkü Galaxy Note 7 modelinde pilde bulunan bir problemden dolayı cihaz patlıyordu ve Samsung, bahsi geçen bu sorunu kabul ederek bu modeldeki telefonlarını değiştirmek için geri çağırmıştı.

Yeni bir telefon patlama haberi bu kez Apple firmasının üretmiş olduğu iPhone 6 Plus‘tan geldi. ABD’nin New Jersey eyaleti Burlington County şehrinde Rowan Kolejinde okumakta olan bir öğrencinin telefonu kot pantolonun cebindeyken bilinmeyen bir nedenle patladı. Darin Hlavaty isimli öğrencinin söylediğine göre okulda olduğu sırada  sınıfta yerine oturdu ve bir zaman sonra iPhone 6 Plus telefon arka cebindeyken patladı, telefondan duman çıkmaya başladı. Öğrenci patlayan telefonunu cebinden çıkarır çıkarmaz yere attı. Darin Hlavaty isimli öğrenci iPhone 6 Plus’ın aşırı sıcak olduğunu da sözlerine ekledi.

Darin Hlavaty adlı öğrencinin patlayan telefonunun 2014 model bir iPhone 6 Plus olduğu söylendi. Akıllı telefonun neden patladığı bilinmezken bu da patlayan iPhone haberleri arasına katıldı. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz gün Apple’ın son çıkan akıllı telefonu iPhone 7‘nin patladığı iddia edilmişti


1 Yorum

Yorum Yap
  1. devrim
    Ekim 04, 15:10 devrim

    samsungun karalama politikasıdır. bak bunlarda da var misali. iphone tek geçilir

Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı