iPhone 7’de kulaklık sorunu yeniden alevlendi!

Apple'ın uzun zamandır yeni amiral gemilerinde kulaklık girişini kaldıracağı söyleniyordu ve bu oldu ancak Apple'ın bu kulaklıklarla sorunu daha uzun sürecek gibi.

Apple bilindiği gibi yeni iPhone modellerinde kulaklık girişini kaldırmıştı. Apple’ın bu hamlesinin ardından pek çok kesim tarafından tepki çekmişti. Apple’ın kulaklık girişini kaldırması birçok soruna yol açtı. Denemeden yapılan bu değişiklikle cihazda bazı portların çalışması da sekteye uğradı.

Apple’ın Başı Lightning EarPod İle Dertte!

Apple bilindiği gibi birkaç gün önce iOS 10.0.2 güncellemesini yayınladı. Apple bu güncelleme ile her ne kadar Lightning EarPod sorununu düzelttiğini söylese de gerçek böyle değil. Business Insider’ın haberine göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ta kullanılan Lightning EarPod sorunu devam ediyor. Bu sorunu kısaca özetlemek gerekirse iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kullanıcıları Lightning EarPod kulaklıklarını taktıklarından bir süre sonra kulaklık ses verse de Siri çalışmıyor ya da telefon aramalarına yanıt verilmiyor.

Bu durum iOS güncellemesinin ardından sadece bazı cihazlardaki kulaklıklar için yaşanıyor. Bakalım Apple bu yeni sorunu çözebilecek mi ?


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı