iPhone 8 Bataryası Yapay Zeka İle Güçlenecek

Uzun süredir çıkardığı teknolojik cihazlar arasında çok farklılık yaratmayan Apple, kullanıcılarını şaşırtmak için yeni çıkacak model iPhone 8’de yapay zeka kullanmaya hazırlanıyor.

Apple, önümüzdeki dönemde piyasaya süreceği akıllı telefonları için çok farklı özellikler kullanmaya karar verdi. Bu kararın ilk adımı ise yapay zeka teknolojisi ile atıldı. Konu hakkında detaylı bilgi Tim Cook’tan geldi.

Cook yaptığı açıklamada önümüzdeki dönemde piyasaya sürülecek olan iPhone modellerinin yazılımlarında yapay zeka teknolojisinden faydalanılacağını ifade etti. Apple’ın CEO’su olan Cook, ilerleyen dönemlerde çıkacak olan tüm akıllı telefonlarda başta pil ömrünü daha uzun hale getirmek için yapay zeka kullanmaya karar verdiklerini anlattı.

Yeni iPhone’lar Yapay Zekayla Geliyor

Apple, piyasaya sürekli olarak son teknoloji ile ürettiği cihazları çıkartıyor. Ancak cihazlarının arasında çok büyük farklılıklar sunmuyor. Yani Apple’ın hiçbir ürünü artık kullanıcıları şaşırtmıyor. Bu durumdan dolayı oldukça fazla eleştiri almaya başlayan marka, kayda değer bir yenilik ile kullanıcılarının karşısına çıkmak için yapay zeka özelliğini kullanmaya karar verdi.

Yapay zeka kullanmanın oldukça zorlu olacağının altını çizen Cook, aslında 10 yıllık bir piyasada bulunduklarını ve daha çocuk sayılacakları için kendilerinden çok fazla farklılık beklenmesinin yersiz olduğunu da sözlerine ekledi.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı