iPhone 8 Modelindeki Batarya Problemi Hala Sürüyor

Apple şirketi, şişmiş olan iPhone 8 Plus modelinin bataryaları sebebi ile zor bir durumda. İki hafta içerisinde beş vaka ile kaşılaşılmış olması, problemin çok ciddi bir durumda olduğunu göstermekte.

iPhone 8 Modelindeki Batarya Problemi Hala Sürüyor
iPhone 8 Modelindeki Batarya Problemi Hala Sürüyor Mahmut Şahan
Bu içerik 793 kez okundu.

Apple şirketi, şişmiş olan iPhone 8 Plus modelinin bataryaları sebebi ile zor  bir durumda. İki hafta içerisinde beş vaka ile kaşılaşılmış olması, problemin çok ciddi  bir durumda olduğunu göstermekte.

Apple şirketinin yeni phablet segmentinden olan telefonu, son günler içerisinde şişen bataryası ile  birlikte gündeme gelmeye başlamış oldu. Problem sebebi ile iade edilmiş olan cihazların sayısı 5 taneye kadar yükseldi.

Apple şirketi, bir kaç gün öncesinde sosyal medyada paylaşılmış olan görsellerden hemen sonra konuyu araştırmaya başladıklarını bildirmişti. Lakin geçen zaman içinde yeni batarya vakaları da gelmeye başlamış oldu. Kanada asıllı bir Apple şirketinin müşterisi Pazar günü satın almış olduğu cihazın bataryası şiştiğinden dolayı bir gün sonrasında iade etmek mecburiyetinde kaldı.

Benzeyen bir durum ise Yunanistan içerisinde yaşandı. iPhone modeli ile birlikte iPad  modeli ve  de Mac tamircilerinden  iRepair orijinal aksesuarıyla şarj edildikten sonrasında şişmiş olan akıllı telefonunun görselini açık bir şekilde  paylaştı. Bataryalar ile alakalı olarak henüz herhangi patlama olayı  ise hiç bir şekilde yaşanmadı. Yaşanmış olan bu problemin hatalı montaj nedeni ile pilin sıkışmasından kaynaklanmakta olduğu da tahmin edilmekte.   Eğerki batarya problemi sebebi ile etkilenen cihaz sayısında bir artma olur ise Apple  şirketi radikal kararları almak mecburiyetinde de kalabilir.

apple iphone 8 batarya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi