iPhone Telefonlarındaki Gizli Özelliği Aktif Duruma Getirdiler

iPhone modellerinin gizli olan özelliği doğal afet için Apple şirketinin tarafından açılmış oldu. Porto Riko’da yaşanmış olan büyük Maria kasırgasının hemen sonrasında dünya devi olan teknoloji firmaları da bölge için hızlı bir şekilde yardımda bulunmakta.

iPhone Telefonlarındaki Gizli Özelliği Aktif Duruma Getirdiler
iPhone Telefonlarındaki Gizli Özelliği Aktif Duruma Getirdiler Mahmut Şahan
Bu içerik 840 kez okundu.

iPhone modellerinin gizli olan özelliği doğal afet için Apple şirketinin tarafından açılmış oldu. Porto Riko’da yaşanmış olan büyük Maria kasırgasının hemen sonrasında dünya devi olan teknoloji firmaları da bölge için hızlı bir şekilde yardımda bulunmakta. Bu firmalardan bir tanesi olan Google şirketi, Project Loon ile birlikte balonlara bağlamış olduğu istasyonlar ile halka ücretsiz bir şekilde internet sağlamakta.

Project Loon dahilinde Apple şirketide hızlı bir şekilde harekete geçti ve şimdiye kadarki süreçte kilitli tutmuş olduğu LTE band 8’i aktif duruma getirdi. Bu şekilde Porto Riko’da yer alan kazazedeler ve 
 de sevdiklerine ulaşmayı isteyenler bu bant üstünden balonlara bağlanabiliyor olacaklar.


iPhone  modelindeki cihazların etkilenmiş olduğu bu kilitli özelliğin sayesinde yoğunluk altında yer alan veri trafiği rahatlamışken, kullanılar da hızlı mesajlar ile beraber çevrelerini basit bir şekilde uyarabilecekler. iPhone 5c  modeli ve sonrasında çıkmış olan bütün iOS 10 ve üstündeki iPhone akıllı telefon modelleri Band 8 standartlarını kullanabiliyor olacak.

LTE Band 8  isimli standardı operatörlerde 9000 MHz frekans aralıklarını destekliyor ve de bunun sayesinde kullanılan servislerde çok büyük bir rahatlama sağlanmış oluyor.

Bütün desteklenmiş olan iPhone cihazları için geldiği açıklanan bu güncelleme otomatik bir şekilde aktif olmakta ve hızlıca Band 8 LTE’ye bağlanmakta.

apple iphone 8 band 8 lte
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi