iPhone X Modeli Hızlı Şarj Hususunda Android Rakiplerinin Çok Gerisinde

Tom’s Guide'nin tarafından yapılmış olan araştırma OnePlus 5T modeli ile birlikte LG V30 modeli, Google Pixel 2 modeli, Samsung Galaxy Note 8 modeli ve birlikte gelen hızlı şarj aksesuarlarıyla gerçekleştirilmiş.

iPhone X Modeli Hızlı Şarj Hususunda Android Rakiplerinin Çok Gerisinde
iPhone X Modeli Hızlı Şarj Hususunda Android Rakiplerinin Çok Gerisinde Mahmut Şahan
Bu içerik 703 kez okundu.

Tom’s Guide'nin tarafından yapılmış olan araştırma OnePlus 5T modeli ile birlikte LG V30 modeli, Google Pixel 2 modeli, Samsung Galaxy Note 8 modeli ve birlikte gelen hızlı şarj aksesuarlarıyla gerçekleştirilmiş. iPhone 8 modeli ve iPhone X  modeli içinse Apple şirketinin 29 wattlık duvar adaptörü ile USB-C – Lightning kablosunu kullanmışlar.

İlk önce yapılan 30 dakikalık şarj süresi içerisinde OnePlus 5T modeli %59 seviyesine kadar ulaşmış. LG V30 modeli %53 seviyesinde. iPhone X modeli, iPhone 8  modeli ve iPhone 8 Plus modeline baktığımızda ise sırası ile %50, 49 ve de 47 rakamlarını görmekteyiz.

2. olaraksa 60 dakikalık bir şarj süresi testinde ise ilk test ile benzeyen sonuçları ortaya çıkar iken, OnePlus 5T modeli tekrar %93 ile zirvedeki yerinde kalmayı başarmakta. Sonrasında LG V30  modeli %86, iPhone X modeli %83, iPhone 8 modeli %80 ve de iPhone 8 Plus modeli de %79 oranında  şarj seviyesine ulaşmış halde.

Bu esnada iPhone modellerinden çıkmış olan USB şarj aksesuarlarının bütün sonuçlarına ise bir göz atalım. iPhone 8 modeli, 30 dakika içerisinde %30 ve de 60 dakikada ise %58 seviyesine ulaşmakta. iPhone 8 Plus modeli için durum %26 ve de %55. iPhone X  modeli batarya şarjı da %17 ile %37 şeklinde geride kalmakta.

Genel tabloya bakıldığı zaman bütün son model iPhone modellerinin Android akıllı telefonların gerisinde kalmış olduğu ifade edilmekte. Ek bir şekilde, hızlı şarjdan yararlanmak için ek bir masraf yapmak mecburiyetinde olduğunuzu da hatırlatmakta yarar var.

iphone x hızlı şarj android
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi