iPhone X Modeli Mobildeki Beklentileri Arttırdı

Geçmiş olduğumuz sene en düşük akıllı telefonun hacmi büyüme oranlarıyla karşılaşılmış idi.

iPhone X Modeli Mobildeki Beklentileri Arttırdı
iPhone X Modeli Mobildeki Beklentileri Arttırdı Mahmut Şahan
Bu içerik 1067 kez okundu.

Geçmiş olduğumuz sene en düşük akıllı telefonun hacmi büyüme oranlarıyla karşılaşılmış idi. Öte taraftan Gartner şirketi, 2018 senesi içerisinde özellikle  de iPhone X modelinin sayesinde mobil endüstri içerisinde sevkiyatların artacak olduğunu iddia  etmiş bir durumda.

iPhone X modelinin üretim oranındaki artmanın gelecek çeyrek içerisinde gerçekleşmesi beklenmekte. Araştırma yöneticilerinden biri olan Roberta Cozza, Apple şirketine ait akıllı telefonunun yüksek durumdaki fiyatına karşın Kuzey Amerika ile birlikte Çin ve de  Batı Avrupa’da çok iyi  bir satış elde edecek olduğunu belirtmekte. Amerika Birleşik Devletleri ile birlikte Avrupa ve de Çin gibi ana pazarlar içerisinde akıllı telefon sevkiyatlarının  çok büyük  bir artış gösterecek olduğu ve en yeni çıkan amiral gemisi iPhone modelinin de buralarda parlayacak olduğu vurgulanmakta.

OLED ekrana sahip iPhone beklentisi nedeni ile iPhone 8 modeli ve iPhone 8 Plus modeline olan isteğin çok daha düşük  bir durumda olduğunun göstergesi şeklinde ise Apple Store’ların önünde kuyrukların bulunmaması gösterilmekte. Bu kapsamda ise mobil operatörler, bu çıkan cihazların satışı ile ilgili çok önemli bir rol üstlenmiş olacak.

Daha büyük ekrana sahip ve de 2 kameralı iPhone 8 Plus modelinin ilk kez iPhone 8 modeli kadar fazla satmakta bulunduğu da bilgilerin arasında. Bunun ise asıl olarak 10. sene özel çok iPhone modelinin beklenmesi nedeni ile gerçekleşmiş olduğu söylenmekte. Öte yandan önümüzdeki çeyrek içerisinde Apple şirketinin satış rakamlarını izlemenin çok fazla heyecan verici  bir durumda olacağı da ifadelerin arasında bulunuyor.

apple iphone x gartner
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi