iPhone X Modelini Çok Kısa Zamanda Benimsediler

Apple şirketinin premium olan iPhone modeli satışa çıktıktan daha sonraki süreç içerisinde çok önemli bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başardı.

iPhone X Modelini Çok Kısa Zamanda Benimsediler
iPhone X Modelini Çok Kısa Zamanda Benimsediler Mahmut Şahan
Bu içerik 612 kez okundu.

Apple şirketinin premium olan iPhone modeli satışa çıktıktan daha sonraki süreç içerisinde çok önemli bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başardı. iPhone X modeli şu an içerisinde toplam aktif durumdaki iPhone modellerinin % 2’lik kısmını oluşturmakta.

Apple şirketinin Eylül ayında tanıtmış olduğu onuncu senesine özel  olan iPhone modeli, 3 Kasım tarihi itibari ile satışa çıkartılmıştı. IHS Markit şirketinin tarafından yapılmış olan bir araştırmaya bakılırsa iPhone X  modelinin satışları fazlası ile iyi  bir halde.

IHS Markit platformu yeni iPhone modelinin şu an içerisinde aktif bir şekilde kullanılan iPhone modellerinin % 2’lik bir kısmını oluşturmakta olduğunu açıkladı. iPhone X modeline en fazla talep olan ülkeler ise Singapur ile birlikte Danimarka ve de Japonya olarak ön plana çıktı. Bu ülkeler ayrıca iPhone Plus modelinin de en fazla tercih edilmekte olduğu ülkeler.

Kullanıcıların büyük ekrana sahip ve 2 kameralı telefonlara ilgi göstermeye başlamaları 5.8 inç büyüklükteki OLED ekrana sahip bulunan yeni iPhone modelinin çabuk benimsenebilmesini sağladı. Başlangıçta yaşanan sıkıntılara karşın yeni iPhone modeli ilk haftası içerisinde Amerika Birleşik Devletleri'nde iPhone 8 modeli ve iPhone 7 Plus modeline göre çok daha yüksek bir satılma oranına ulaşmayı başardı.

IHS Markit platformunun analistleri, 2017 senesinin 4. çeyreği içerisinde Apple şirketinin 88.8 milyon tane iPhone satışı yapacak olmasını  beklemekteler. Tabiki de bunun gerçekleşmesi amacıyla firmanın 31 milyon tane civarında yeni iPhone satışını yapması gerekli.

apple iphone x ıhs markit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi