iPhone X Modelinin Parçaları Ne Kadar Mal Edilmekte?

999 dolar tutarındaki satış fiyatı ile bugüne kadar görmüş olduğumuz en pahalı iPhone olma konusundaki özelliğini taşımakta bulunan cihazın parçalarının maliyetleri, TechInsights sitesi tarafından açıklandı.

iPhone X Modelinin Parçaları Ne Kadar Mal Edilmekte?
iPhone X Modelinin Parçaları Ne Kadar Mal Edilmekte? Mahmut Şahan
Bu içerik 871 kez okundu.

 999 dolar tutarındaki satış fiyatı ile bugüne kadar görmüş olduğumuz en pahalı iPhone olma konusundaki özelliğini taşımakta bulunan cihazın parçalarının maliyetleri, TechInsights  sitesi tarafından açıklandı.

Açıklanmış olan bilgilere bakılır ise telefonun bütün parçalarının maliyeti 357.50 dolar tutarında. Bir farklı deyişle cihazın toplam kâr marjı ise yaklaşık %62 oranında.

Tabii ki de bu telefonun en pahalı olan parçası yaklaşık bir şekilde 65.50 dolar tutarındaki fiyatıyla 5.8 inç boyuta sahip OLED ekran. Öte taraftan iPhone 8 modeli içerisinde kullanılmış olan 4.7 inç boyutuna sahip LCD ekranın sadece 36 dolar tutarındaki bir fiyata sahip bulunduğunuda   belirtmekte bir yarar var. Cihazın paslanmaz  özelliğe sahip çelik kasası ise 36 dolar tutarındaki fiyatıyla maliyet getirmekte olan bir farklı parça. Karşılaştırmayı yapabilmek amacıyla iPhone 8 modelinde yer almakta bulunan alüminyum kasanın yalnıza 21.50 dolar tutarında olduğunu bilmekte yarar var.


Tabii ki  de parça maliyeti ile satış fiyatını karşılaştırarak ''Apple şirketi  çok fazla pahalıya satmakta'' ifadelerine yer vermek çok fazla doğru bir anlayışta değil. Zira hesaba katılmamış olan çeşitli Ar-Ge çalışmaları ile birlikte pazarlama ve de  nakliyat gibi pek çok değişik etkende işin içine girmekte.

apple iphone x parça
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi