iPhone X Modelinin Satışında Bir Rekor Olabilir

Apple şirketinin ürünleri hakkında gerçekleştirdiği analizlerle tanınmış olan Tavis McCourt’un müşterilerine yolladığı bir not içerisinde, iPhone X modelinin rekor sayıdaki bir satışa ulaşabilecek olduğu bilgisine yer verildi.

iPhone X Modelinin Satışında Bir Rekor Olabilir
iPhone X Modelinin Satışında Bir Rekor Olabilir Mahmut Şahan
Bu içerik 735 kez okundu.

Apple  şirketinin ürünleri hakkında gerçekleştirdiği analizlerle tanınmış olan Tavis McCourt’un müşterilerine yolladığı bir not içerisinde, iPhone X modelinin rekor sayıdaki bir satışa ulaşabilecek olduğu bilgisine yer verildi.

McCourt’a bakılır ise Apple şirketinin ürünlerine zaten sahip durumdaki insanların yaklaşık %37’lik bir bölümü de yeni çıkan bir iPhone telefon modeline geçiş yapmış olacak. Aslına bakacak olursanız bu genel anlamda  çok daha düşük bir rakamdır. Zira geçmiş olduğumuz 3 sene baktığımızda ise bu oran %44 seviyelerindeydi.

Lakin bu ürün güncellemesinin nerede ise hepsini iPhone X  modelinin müşterileri oluşturmuş olacak. Cihazın daha  önceki senedeki modellere bakıldığında bir hayli yüksek durumda olan fiyatını da göz önünde alacak olursak, Apple şirketinin 2018 senesi içinde tarihinin en büyük kârını elde edecek olduğunu söylemekte olanaklı.

McCourt öte yandan iPhone  telefon sahiplerinin %14’lük bir kısmının önümüzdeki 3 ay içinde yeni bir modele geçiş yapmayı düşünmekte olduğunu da notlarının arasına ekledi. Bu oran ise yine önceki 3 seneye kıyasla  çok daha düşük kalmış olacak zira geçmiş olduğumuz sene %15 oranında, bir önceki sene ise %17’lik  bir oran yakalamış idi.

Son olarak ise cihaza bulunan ilginin bu kadar büyük olmasının ise kendisi için  çok şaşırtıcı olduğunu belirtmekte olan McCourt, iPhone X modelinin daha öncesinde olduğu gibi ''vurucu'' durumdaki bir uygulamadan yoksun bir durumda olmasına karşın toplam olarak rekor bir satışa imza atacak olduğuna inanmakta olduğunun altını çizdi.

apple iphone iphone x
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi