iPhone'lar da Ciddi Açık Bulundu!

Kullandığı iOS işletim sistemiyle diğer akıllı telefonlara göre daha güvenli olan iPhone'da çok önemli bir açık ortaya çıktı.

iPhone'lar da Ciddi Açık Bulundu!
iPhone'lar da Ciddi Açık Bulundu! Burak AYDIN
Bu içerik 436 kez okundu.

Rusya'da faaliyetlerine devam eden ve ünlü teknoloji firması olan Apple'ın yazılım açıklarını ortaya çıkartmakla adından söz ettiren Elcomsoft, yeni bir açığı daha ortaya çıkarttı.

Apple'ın en çok kullanılan cihazı olan iPhone'da ciddi bir açık ortaya çıktı. iPhone'da kullanıcların en çok kullandığı uygulamaların başında gelen "Notlar" uygulamasında kullanıcıların sildiği notların iCloud hesapları üzerinde yedeklendiği ve silinmediği ortaya çıktı.

Bilindiği gibi iOS 10 işletim sistemi tanıtıldığımda Apple'ın önemli uygulamalarında önemli değişiklikler olmuştu. Kullanıcıların en çok kullandığı uygulamalardan birisi olan Notlar uygulamasında kullanıcılar bir notu sildiklerinde bu notun 30 gün içinde cihazdan silinmesi gerekiyordu.

Ancak Elcomsoft'un keşfettiği açıkla birlikte iOS işletim sisteminde bu notların silinmediği iCloud'a yüklendiği ve geri yüklenebileceği ortaya çıktı. Bulunan bu açığın Apple'a rapor edildiği ve Apple'dan yanıt beklediklerini açıklayan Elcomsoft konuyla ilgili olarak kullanıcıları bilgilendireceğini açıkladı. 

elcommsoft apple icloud notlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi