iPhone'un Yapamamış Olduğunu Galaxy S9 Modeli Yapacak

Akıllı telefon pazarı içerisinde artık rekabetin çok iyi bir şekilde artmış olması, hem Apple şirketi hem ise Samsung şirketinin kısmında yenilikçi teknolojilerinde önünü açmış oluyor.

iPhone'un Yapamamış Olduğunu Galaxy S9 Modeli Yapacak
iPhone'un Yapamamış Olduğunu Galaxy S9 Modeli Yapacak Mahmut Şahan
Bu içerik 818 kez okundu.

Akıllı telefon pazarı içerisinde artık rekabetin çok iyi bir şekilde artmış olması, hem Apple şirketi hem ise Samsung şirketinin kısmında yenilikçi teknolojilerinde önünü açmış oluyor. Apple şirketi bu problemi Face ID ile birlikte çözmeye çalışır iken, Galaxy serisi ise fazla eleştirilen parmak izi ile ilgili sensörünün yerini değiştirmeyi planlamakta.

Firmanın başvuru yapmış olduğu patentin eskizleri de internet ortamına düşmeye başladı ve herkesin beklemekte olduğu teknoloji de bu sayede ortaya çıkmış oldu. Bu bahsi geçen  patent taslaklarına bakılırsa Galaxy S9 modelinde ekranın alt kısmında parmak izi sensörü olacak. Burada 2 değişik seçenek karşımıza çıkmakta.

Bunlardan birincisi, cihazın alt bölümüne yerleştirilecek bir tane oyuk ile parmak izinin sensörü ve  de Home butonunun geriye dönmesi. Bu aslında hem garip bir tasarım olabilir hem ise Infinite Display‘in adeta sonu olurdu. O sebeple bu tasarımı es geçecek olmamız bizim açımızdan da, Samsung şirketinin açısından da çok iyi olacak.

2. seçenekte ekranın alt kısmından parmak izinin okunması olacak. Eğerki bu özellik gelir ise, Galaxy S9 modeli gerçekten de fazlası ile muazzam bir işi başarmış  bir durumda olacak. Bizim kısmımızda en makul seçenek ise bu gibi görünmekte.

 

samsung iphone galaxy s9
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi