İstanbul Maker Faire’e başvurular devam ediyor

Kendin Yap (Do It Yourself) kültürünü benimseyenler heyecanla 27-29 Ekim’de Haydarpaşa Garı’nda gerçekleşecek İstanbul Maker Faire’i bekliyor. Kendi icatlarını sergilemek veya Maker Hareketi’nin bir parçası olmak isteyenler ise istanbul.makerfaire.com adresinden başvuru yapmaya devam ediyor. Maker Faire’e şu ana kadar icatlar çıkaranlar, üretmeyi seven yaratıcı mucitler, mühendisler, ustalar, sanatçılar, bilim kulüpleri, amatörler, öğrenciler, sanayiciler ve start-up'lar birbirinden farklı projelerle başvuruda bulundu. Bu yıl 15.000’den fazla ziyaretçinin beklendiği etkinlikte yer almak için başvurular, 15 Ekim tarihine kadar sürecek.

İstanbul Maker Faire’e başvurular devam ediyor
İstanbul Maker Faire’e başvurular devam ediyor Nehir Karakoçak
Bu içerik 1215 kez okundu.

Üretmeye, keşfetmeye, icat çıkarmaya ve merak etmeye teşvik eden büyük bir kutlama olan Maker Faire, Kendin Yap (Do It Yourself) kültürünü benimseyen 7’den 70’e her yaştan, her meslek grubundan insanları üçüncü kez İstanbul’da bir araya getirecek. 27-29 Ekim’de Haydarpaşa Garı’nda gerçekleşecek olan İstanbul Maker Faire, ABD’de temelleri atıldıktan kısa süre sonra dünyaya yayılan Maker Hareketi’nin heyecanını yine Türkiye’ye taşıyacak. Önceki yıllarda yakaladığı başarıyla dikkatleri üzerine çeken İstanbul Maker Faire’e bu yıl da; icatlar çıkaranlar, üretmeyi seven yaratıcı mucitler, mühendisler, ustalar, sanatçılar, bilim kulüpleri, amatörler, öğrenciler, sanayiciler ve start-up'lar birbirinden farklı projelerle başvuruda bulunuyor. Bu benzersiz deneyimin bir parçası olmak isteyen gönüllüler ve fikirlerine güvenen proje sahipleri için başvurular istanbul.makerfaire.comadresi üzerinden 15 Ekim tarihine kadar alınmaya devam edecek. Bu yıl 15.000’den fazla ziyaretçi beklenen etkinliğe sponsor olmak isteyenler de aynı kanalları kullanarak iletişime geçebilecek.

 

Bahçeşehir Koleji’nin ana sponsor olduğu İstanbul Maker Faire, müzik ve eğlenceyi de bir arada sunacak. Etkinlikte, drone yarışları, büyük enstalasyonlar, canlı müzik ve sokak sanatçılarının gösterilerinden oluşan eğlenceli outdoor aktivitelerin yanı sıra, konferanslar, paneller, programlama, robotik, lehim ve sanat gibi konularda gerçekleşecek atölye eğitimleri de yer alacak. Şenlik havasında geçecek ve tamamen ücretsiz olan etkinlikte maker kültürünü yakından görme fırsatı yakalayan ziyaretçiler ve proje sahipleri mutlaka bir şey öğrenerek ayrılacak.

 

 

 

 

 

Maker Hareketi A.Ş. Hakkında

Yapmak insan doğasında yer alan temel bir eğilimdir. Bu eğilimi ve bunun getirdiği eylemlere Maker kültürü denir. Maker Hareketi A.Ş.’nin tek misyonu bu kültürü yaymaktır, bunun için kurulmuş bir şirkettir. Vizyonu Türkiye’nin en ücra köşesinde dahi Maker kültürünün yaşanması sağlamaktır. Bunun için Maker topluluğunun genişletmek, Maker toplantıları düzenlemek, Maker mekanların açılmasına ön ayak olmaktır. En önemlisi de Türkiye’deki Maker Faire festivallerini düzenleyen ekiptir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi