İşte dünyayı değiştirecek en yeni teknolojik oyuncaklar

Teknoloji gelişiyor, hayatımızı da beraberinde değiştiriyor. ABD'de her sene gerçekleştirilen dev teknoloji fuarı bu yıl da oldukça hareketli geçiyor.

 İşte dünyayı değiştirecek en yeni teknolojik oyuncaklar
 İşte dünyayı değiştirecek en yeni teknolojik oyuncaklar hande erol
Bu içerik 566 kez okundu.

Havalimanına girdiğiniz anda artık...

Kapılarını yüz binlerce ziyaretçiye açan ve aynı zamanda milyonlarca insanın dört gözle takip ettiği CES 2018'de bakın hangi bombalar ardı ardına patladı? Seyahate çıkacaklar için yeni dönem başlıyor. Havalimanlarına götürdüğünüz bavullar artık bakın ne yapacak?
 

Çinli teknoloji üreticilerinden ForwardX'in geliştirdiği akıllı bavul sizi çok büyük bir zahmetten kurtarıyor ve peşinizden ayrılmıyor! Siz onu taşımıyorsunuz, o içindeki elektrikli motorla hep ardınızdan geliyor!
 

Yapay zeka teknolojisini de kullanan CX-1 isimli bu özel bavulun üzerinde kamera ve sensör yer alıyor ve kabalalık ortamlara dahi girseniz saatte 7 km hızla bavulunuz sizi ayırt edebiliyor!

Bildiğiniz asma kilitleri unutun. Tapplock'ın geliştirdiği bu akıllı asma kilit parmak iziyle çalışıyor ve anahtar kullanımını ortadan kaldırıyor. Haliyle asma kilitlerin başkalarınca açılması artık hayli zor!

Dışarıdan bakıldığında gayet sıradan bir yüzükten farksız; ancak işin aslı çok ama çok başka!

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi