İsveç İçerisinde Elektrikli Bir Mini Otomobil Üretileceği Açıklandı

Uniti ismine sahip olan bir girişim grubu, İsveç'te yer alan Landskrona’da bir tane elektrikli mini otomobil fabrikası kurmaya başlayacak.

İsveç İçerisinde Elektrikli Bir Mini Otomobil Üretileceği Açıklandı
İsveç İçerisinde Elektrikli Bir Mini Otomobil Üretileceği Açıklandı Mahmut Şahan
Bu içerik 991 kez okundu.

Uniti ismine sahip olan bir girişim grubu, İsveç'te yer alan Landskrona’da bir tane elektrikli mini otomobil fabrikası kurmaya başlayacak. Bu girişim ile ilgili,  çok büyük nakliye ağlarına yakın bir durumda olması sebebi ile Landskrona içerisinde hâli hazırda mevcut durumdaki bir tesis kullanılıyor olacak. Tesisin yenilenebilir durumdaki enerji kaynaklarından güç almakta olması ise adeta bir artı niteliği taşıyor.

Aracın taslak olan çizimlerini sergilemiş durumdaki Uniti, üretime hazır bulunan versiyonun 7 Aralık tarihinde görücüye çıkacak olduğunu da açıkladı. Girişimci  olan grup, aracın dağıtım işlemlerinin 2019 senesinin  başı itibari ile başlayacak olmasını umuyor. Detaylar ile ilgili 7 Aralık tarihini bekleyecek olmamız gerekse bile, aracın yumurtaya benzeyen bir şekilde geleceği de görülebiliyor.

Grubun yapmış olduğu açıklamaya bakılır ise; araç içerisinde ön cama yansıtılmış  bir halde detaylı bir panel yer alacak ve  de aracın idaresini elektronik bir  sürüş sistemi üstleniyor olacak. İsveç asıllı bu grup gelecek dönemde otonom sürüşüne  de geçiş yapmayı planlamakta.

Grup ayrıca, Avrupalı 915  tane müşterinin 149 euro tutarındaki iade edilebilir depozitoyu daha şimdiden ödemiş olduğunu ve de  amiral gemisi  olarak gelecek modelin bütün mevcut seçenekler ile 19.900 euro tutarından satışa çıkacak olduğunu da söylüyor.

isveç uniti elektrikli otomobil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi