Jack Ma’ya Göre Alibaba, ABD’de 1 Milyon İş Yaratacak

Alibaba’nın kurucusu Jack Ma Salı günü yaptığı açıklamada, Çinli e-ticaret devinin, bir milyon küçük ABD'li işletmenin önümüzdeki beş yıl içinde internet üzerinden Çin ve diğer Asya ülkelerine satış yapmasına yardım edeceğine inandığını söyledi.

Jack Ma’ya Göre Alibaba, ABD’de 1 Milyon İş Yaratacak
Jack Ma’ya Göre Alibaba, ABD’de 1 Milyon İş Yaratacak Tugrul Demir
Bu içerik 500 kez okundu.


“Bir milyondan fazla küçük işletmeyi çevrimiçi hale getirebilir ve her bir işletme de bir kişi için iş yaratabilirse bir milyon iş yaratabiliriz "diyen Ma, bu konuda oldukça bilgili hale geldiklerini de sözlerine ekledi.

Ma, Detroit'te Alibaba tarafından düzenlenen Gateway 17 konferansında açıklamalarda bulundu. 20-21 Haziran tarihlerinde düzenlenen konferansta katılımcılara yönelik, özellikle e-ticaret platformlarıyla Çin'e neyin nasıl satılacağı konusunda bilgi veren ve böylece işlerini büyütüp küreselleşebilmelerini amaçlayan sunumlar ve oturumlar bulunuyor.

Ma, Alibaba'nın küçük ABD işletmelerini son 18 yılda çevrimiçi satış ve satın alımı konusunda desteklediğini söyledi. Ma'ya göre, sadece California'da Alibaba 20.000'den fazla iş yaratılmasına yardımcı oldu.

Konferans, Alibaba'nın Çin'deki fırsatları ABD küçük ve orta ölçekli işletmelerde tanıtmak için attığı ilk resmi adım oldu.

Ma, şirketinin ABD'deki ticari stratejisinin Amazon veya eBay'den farklı olduğunu belirterek “Modelimiz Amerikan küçük işletmelerini ve çiftçilerini Çin’e ve Asya’ya getirmektir. Çünkü yüksek kaliteli ürünlere ihtiyaç duyan çok sayıda orta sınıf Çinlimiz var" dedi.

Küreselleşmeyle ilgili görüşleri sorulan Ma, küreselleşmenin yanı sıra serbest ticarete de inandığını söyleyerek “Geçtiğimiz 20 yılda küreselleşme ve serbest ticaret, büyük şirketler ve gelişmiş ülkeler için tasarlandı. Önümüzdeki 30 yıl içinde, küreselleşmeyi küçük işletmeler, gençler ve çiftçileri desteklemek için daha kapsayıcı hale getirmeliyiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi