Kablosuz Şarj Olabilen Laptop Satışta

Dell, wireless ile kendini şarj edebilen bilgisayarı satışa sundu.

Kablosuz Şarj Olabilen Laptop Satışta
Kablosuz Şarj Olabilen Laptop Satışta Ezgi Eroğlu
Bu içerik 761 kez okundu.

Amerika Birleşik Devletleri menşeli bilgisayar şirketi Dell, Windows 10 işletim sistemine sahip olan ve kablosuz şekilde şarj olabilen bilgisayarını satışa sundu. CES 2017'de yapılan duyuru, wireless ile bir laptopun şarj olabileceğini tüm dünyaya bildirmiş oldu. Bugün itibarı ile satışa çıkan ve hem laptop, hem tablet olabilme özelliğine sahip bilgisayar, telefonlar aracılığa ile yavaş yavaş alıştığımız kablosuz şarj işlemini telefonlardan laptoplara taşıyan ilk bilgisayar olma özelliğini de taşıyor.

Dell Latitude 7285 modeli ile piyasaya çıkan bilgisayar, aynı zamanda tablet özelliğine de bürünebiliyor. Bilgisayarın özellikleri ise kablosuz şarj olabilen ve laptop özelliklerinin yanında tabletlerinde özelliklerini taşıyan bir laptopa göre hiçde fena değil. Intel’in ürettiği i5 işlemciye sahip Dell Latitude 7285, 128 Gigabayt SSD Hardisk ve 8 GB Ram’e sahip. Bu özellikleri ile de normal laptopların sahip olduğu donanımlardan pek geri kalır bir yanı yok. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, manyetik rezonans kablosuz şarj teknolojisi yardımı ile, 30 watt’lık bir güç ile elektriği depolayabilir halde.

Fiyatı ise barındırdığı özelliklere sahip diğer laptoplara nazaran çok yüksek. Sadece kablosuz şarj özelliği için verilecek fiyat farkının oldukça fazla olması dikkat çekiyor. 1200 Dolar seviyelerinde bir fiyat ile pazara giren Delle Latitude 7285’in bu fiyatı ise sadece tablet bilgisayar özelliklerine sahip. Eğer kablosuz şarj olabilen ve aynı zamanda da bir laptop özelliğini taşıyan bir bilgisayara sahip olmak istiyorsanız 6.500 TL civarlarında bir bütçe ayırmanız gerekiyor.

kablosuz şarj kablosuz şarj olan bilgisayar dell kablosuz şarj dell latitude 7285 dell latitude 7285 fiyatı dell latidude 7285 kaç para dell latidude 7285 ne kadar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi