Kimlik Avcıları Dark Web’de Cirit Atıyor

Dark Web’in zararlı kesmi, kimlik avcılığı yöntemiyle özel bilgilerine erişiyor ve bu bilgilerle kredi kartı, kimlik gibi önemli bilgileri kullanıyorlar.

Kimlik Avcıları Dark Web’de Cirit Atıyor
Kimlik Avcıları Dark Web’de Cirit Atıyor Ezgi Eroğlu
Bu içerik 1208 kez okundu.

İnternetin görünmeyen yüzü olan deep web ve bunun yanında size zarar verebilecek, hatta ve hatta amaçları kullanıcılara zarar vermek olan dark web kullanıcıları, bilgisayar başındaki birçok kullanıcı üzerinde büyük tehdit oluşturuyor. Size zarar verebilmek için ellerinden geleni yapan dark web kullanıcılarının kimlik avlama ve oltalama çalışmalarını birbirleriyle paylaştığı ortaya çıktı.

Yakın zamanda karşılaştığımız ve bitcoin çalmak için uğraşan Micheal Richo kimlik avı tekniğini kullandığı için tutuklanmıştı. Hatta araştırmaların artması üzerine Richo’nun bir kimlik avı sitesi işlettiği öğrenildi. Satış mecraları tam olarak açıklanamasa da AlphaBay ve Dream Market gibi büyük alışveriş sitelerinin tasarımlarını kopyalayıp kendi sistemine kopyalayan, bu şekilde kullanıcıların kendilerini AlphaBay ya da Dream Market’te sanmasıyla bilgilerini paylaşmasından elde ettiği bilgilerle gerçek hesaplara ulaşıp bitcoin alıyordu. Kötü tarafı ise bu yöntemi o kadar güzel ayarlamıştı ki dolandırılan hiçbir kullanıcı hatayı site ve bankada arayamadı.

Bu taktik sayesinde 365 bin dolar kazanan Richo 2013 senelerinde gene dark webde dolanırken bire forum sitesine verdiği bir yorumdan dolayı yakalandı. Bu tarz yerlerde her ne kadar zararlı insan olsa da birçok siber güvenlik uzmanı ve özel güvenlikler bulunuyoır. Böylece suçlu tespiti kolaylaşmış oluyor.

deep web dark web kimlik avcısı Micheal Richo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi