Kısa Bir Süre Sonra iPhone SE 2017'mi Tanıtılacak?

Apple şirketinin yenilikçi bir donanıma ve de geleneksel dizayna sahip bulunan modeli iPhone SE'ye güncelleme gelecek olduğu şeklinde söylentiler artmaya başladı.

Kısa Bir Süre Sonra iPhone SE 2017'mi Tanıtılacak?
Kısa Bir Süre Sonra iPhone SE 2017'mi Tanıtılacak? Mahmut Şahan
Bu içerik 699 kez okundu.

Apple şirketinin yenilikçi bir donanıma ve  de geleneksel dizayna sahip bulunan modeli iPhone SE'ye güncelleme gelecek olduğu şeklinde söylentiler artmaya başladı. 

Mart ayında iPhone SE için 32 ve 128 GB depolamalı modellerini tanıtan Apple, SE'nin 2017 modelini çıkarıp çıkarmayacağı konusunda kullanıcıları merak içinde bıraktı. 

Ion-X arka kapakların Mayıs ayında sızdırılması sonrasındaki elimizdeki fotoğraflardan yola çıkarak kapaklardan birinin iPhone SE 2017'ye ait olabileceğini düşünmüştük. Yeni gelen bilgiye göre ise yeni modelin tanıtımı bir ay kadar yakın olabilir.

iGeneration adlı Fransız bir kaynağa göre, Apple iPhone SE 2'nin tanıtımını Ağustos ayında gerçekleştirecek. Yine aynı kaynaktaki bilgiye göre telefon 399 Euro'dan satışa çıkarılacak. Yeni hafıza birimleri tanıtılan eski SE'nin 32 GB için 489, 128 GB için ise 599 Euro olan fiyatları düşünüldüğünde, yeni fiyat oldukça uygun görünüyor. 

Teknik kısımda herhangi bir bilgimiz olmayan telefon hakkında eski modeli düşünerek yorum yaparsak, iPhone SE kendinden önce çıkan iPhone modelinin iç donanımına sahipti. Bu yeni model için de iPhone 7'nin donanımıyla gelebilir dersek yanlış düşünmüş olmayız. 

Fiziksel yapıda ise ortaya çıkan Ion-X cam arka kapaklar; dayanıklı, hafif, esnek ve safir cama göre daha ucuz. LED flaş gördüğümüz üzere orjinal dizayndaki yerini koruyor. Tasarım anlamında eğer söylentiler doğru çıkarsa iPhone 5S gövdeli bir model görmeyeceğiz. 

Farklı kaynaklardan farklı bilgiler gelmesi nedeniyle durumunda hala netlik olmayan telefon, hiç gelmeyebilir de. Bir raporda bu camların 360 Mobiles adlı bir firmaya ait kapaklara Apple logosu basılmış hali olduğu bile söyleniyor. Bunun yanında Çinli analist Pan Jiutang, nostaljik model iPhone SE'ye yeni bir model çıkmayacağını düşünüyor. Küçük bir iPhone'a sahip olmak isteyenlere de Apple desteği kesmeden iPhone SE satın almalarını tavsiye ediyor.

apple iphone iphone se 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi