Küçük işletmelere dijital hazırlık önerileri

GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletmelerin bayram döneminde müşterileriyle bağlantı kurmaları ve satışlarını artırmaları için 4 ipucu paylaştı.

Küçük işletmelere dijital hazırlık önerileri
Küçük işletmelere dijital hazırlık önerileri Tugrul Demir
Bu içerik 739 kez okundu.

 

 Dünyanın en büyük küçük işletme odaklı teknoloji sağlayıcısı GoDaddy, küçük işletmelerin satışlarını artırmak için bayram öncesinde dijitalde hazırlık yapmalarına yardımcı olacak ipuçları paylaştı. Küçük işletmelerin bayrama dijital olarak hazırlıklı olmalarına yardımcı olacak dört yöntem şöyle: 1) iletişim sayfası da dâhil olmak üzere web sitelerini bayram için hazır etmek; 2) web sitelerinde güçlü bir eylem çağrısı olduğundan emin olmak; 3) bayram öncesinde e-posta pazarlama kampanyaları düzenlemek ve 4) web sitelerinin mobil cihazlarla uyumlu olduğundan emin olmak.

 

GoDaddy EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Stefano Maruzzi, “Bayram, ailelerin bir araya gelerek hayallerindeki tatile çıkmaları ve tabii ki alışveriş yapmaları anlamına geliyor. Bu durum, Türkiye için de geçerli. E-posta pazarlama ile ilgili verilerimize göre Türkiye’deki insanlar Bayram için hazırlanırken e-posta üzerinden kampanya gönderimlerinde ve link tıklama oranlarında en yüksek seviyeler kaydediliyor. İnsanlar bayram tatili öncesinde alışveriş yaparken, markalar da bu fırsatı hedefliyor. Bayram tatili süresince ise insanlar tatillerinin tadını çıkarırken e-postalarını daha az kontrol ediyor ve internette daha az geziyor ve bu, e-postaların link tıklama oranını düşürüyor. Türkiye’deki işletmelerin dijital hazırlıklarını yaparak bayram öncesi dönemi en iyi şekilde değerlendirebileceklerini düşünüyoruz” dedi.

GoDaddy’nin küçük işletmelerin bayrama dijital olarak hazır olmalarına yardımcı olmaya yönelik 4 ipucu şöyle:

 

E-posta pazarlama kampanyası gönderimlerinizi bayram öncesinde yapın

GoDaddy’nin yeni verileri, e-posta pazarlama gönderimlerinin bayram öncesinde yapılmasının avantajlı olduğunu gösteriyor. 2016 verilerine göre Ramazan Bayramı’nın öncesindeki iki haftada e-posta kampanyalarının link tıklama oranları en yüksek seviyeye ulaştı. Veriler, bayramın ikinci günü ise tıklama oranlarının yalnızca yüzde 0,14 ile düşüşe geçtiğini gösteriyor. Bunlar göz önünde bulundurulduğunda, Türkiye’deki işletmelerin müşterilerin en aktif olduğu dönemden faydalanabilmeleri için e-posta pazarlama kampanyalarını bayram öncesinde düzenlemeleri önem taşıyor.

 

Eylem çağrısı yapın

Gönderdiğiniz e-postalara tıklayan veya online gezinti yapan insanlar web sitenize siz ve işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için geliyor. Web sitenizde güçlü bir eylem çağrısı olduğuna emin olun. Bu, hedeflerinizi destekleyecek bir eylem çağrısı olmalı. Örneğin, faaliyet alanınıza göre “Fiyat bilgisi için bizi arayın” veya “Forma girmeye bugün başlayın!” gibi basit eylem çağrılarını tercih edebilirsiniz. Bayrama özel bir kampanyanız varsa bunun reklamını yapın ve söz konusu kampanyanın kısıtlı bir süre için geçerli olduğunu belirtmeyi unutmayın!

 

İletişim bilgilerinizin güncel olduğundan emin olun

İnsanlar, istedikleri zaman size ulaşabilmeli. Listenize e-posta gönderimi yapmaya başlamadan ve insanları web sitenize çekmeye başlamadan önce iletişim bilgilerinizin güncel olduğundan emin olun. İletişim sayfanız için önemli unsurlar şöyle:

  • Telefon numaranız ve posta adresinizin yer alması
  • Sizinle iletişime geçmenin alternatif yollarının olması (örneğin, iletişim formuna ek olarak e-posta adresiniz)
  • Sizin ve markanızın kişiliğini yansıtması
  • Çalışma saatleriniz ve bayrama özel durumlarla ilgili bilgilerin yer alması

Mobil olun

Ocak 2017 verilerine göre Türkiye’de 71 milyonun üzerinde mobil kullanıcı bulunuyor ve ülkedeki mobil trafik yıllık yüzde 33 büyüme ile yüzde 61’e yükseldi. Bu, mevcut ve potansiyel müşterilerinizin web sitenize ve e-postalarınıza işe giderken otobüste, öğle arasında yemek yerken restoranda veya tatile giderken havaalanında uçak beklerken baktıkları anlamına geliyor. Web siteniz mobil uyumlu değil ise, akıllı telefon ve tabletleri üzerinden sizi rahat bir şekilde bulup, iletişim kurmakta zorlanabilirler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi