Kulaklık girişini HTC’de kaldırıyor!

Apple'ın ortaya çıkardığı kulaklık girişinin kaldırılması olayını diğer markalar da benimsemiş gözüküyor. HTC'nin yeni akıllı telefonu da kulaklık girişi olmadan gelecek!

Apple bilindiği gibi geçtiğimiz haftalarda yeni akıllı telefonları olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ı tanıtmış ve bu akıllı telefonlarda uzun süredir kalkacağı iddia edilen kulaklık girişini kalmıştı. Apple’ın bu hamlesinden sonra HTC’de kulaklık girişini kaldırmak için çalışmalarını tamamladı.

HTC’nin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı yeni akıllı telefonunda nihayet sona gelindi. Geçtiğimiz günlerde sızdırılan HTC’nin yeni akıllı telefonu HTC 10 izleri taşıyor. HTC’nin yeni akıllı telefonuyla ilgili bugün çok önemli bir detay daha gün yüzüne çıktı!

Kulaklık Girişi Olmayan HTC!

HTC bu sefer yine her zaman yaptığını yapıp Apple’ı bir nevi taklit edecek ve yeni akıllı telefonunda kulaklık girişine yer vermeyecek. Sızdırdığı doğru bilgilerle pek çok kişinin güvenini kazanan Evan Blass bugün ünlü mikro blog sitesi Twitter üzerinden HTC’nin yeni akıllı telefonunun görüntüsünü paylaştı. Evan Blass‘ın bu tweetinden sonra @LlabTooFeR hesabı ilginç bir bilgi paylaştı. Paylaştığı bilgiye göre HTC Bolt‘ta tıpkı Apple’ın cihazlarında olduğu gibi kulaklık girişi olmayacak. Apple’ın bu hamlesi pek çok teknoloji çevresi tarafından olumlu bir hamle olarak karşılanmış ve bu alanda yeni ürünlerini sunmaya başlamışlardı bile. Teknoloji pazarının bu kararı hemen benimsemesini baz alırsak gelecekte 3.5 mm jak girişine sahip olacak olan akıllı telefonları görmekte zorlanabiliriz.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı