Kurban Bayramı’nda Rota Uzak Mesafelere Çevrildi

Bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı’nın birleşmesini fırsat bilen seyahatseverler, rotalarını uzak mesafelere çevirdi. Uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner, Türklerin Kurban Bayramı’nda en çok seyahat etmek istediği destinasyonları ve ortalama kalış sürelerini açıkladı.

Kurban Bayramı’nda Rota Uzak Mesafelere Çevrildi
Kurban Bayramı’nda Rota Uzak Mesafelere Çevrildi Nehir Karakoçak
Bu içerik 556 kez okundu.

Skyscanner , Türk seyahatseverlerin bu Kurban Bayramı’nda en çok aradığı destinasyonları açıkladı. Skyscanner’ın verilerine göre, Türk seyahatseverler bu tatilde daha çok uzak mesafeleri tercih etti. En çok aranan yurtdışı destinasyonlar arasında bu yıl Amerika ilk sırada yer alırken, yurtiçinde en çok rezervasyon alan şehir ise Antalya oldu.

 

Bayram tatilini fırsat bilenler uzak rotalara yöneldi

 

Skyscanner’ın açıkladığı verilerde en dikkat çekici nokta, uzun tatili fırsat bilen seyahatseverlerin uzak rotalara yönelmesi oldu. Kurban Bayramı’nda Türkiye’den en çok uçak bileti rezervasyonu yapılan şehirler arasında ilk sırada New York yer aldı. New York’u ikinci sırada Amsterdam, üçüncü sırada Belgrad, dördüncü sırada ise Bangkok takip etti. Belgrad ve Bangkok, Türk vatandaşlarından vize istemeyen destinasyonlar olarak da öne çıkıyor.

 

Skyscanner, bu destinasyonlardaki kalış sürelerini de açıkladı. Seyahatseverler, New York’ta ortalama 16, Amsterdam’da 12, Belgrad’da 5, Bangkok’ta ise 13 gün kalmayı tercih ediyor.

Ailelerin en çok arama yaptığı yurtiçi destinasyonu Antalya oldu. Ailelerin seyahat tercihlerinde Antalya’dan sonra Paris ikinci, İstanbul ise üçüncü sırada yer aldı.

 

Erken rezervasyon yapan kazanıyor

 

Tatil Planlarını son dakikaya bırakmadan erken rezervasyon yapanların önemli ölçüde tasarruf edebileceğinin altını çizen Skyscanner Kıdemli Pazarlama Müdürü Murat Özkök; “Ucuz uçak bileti nasıl bulunur sorusunun cevapları arasında ilk sıralarda doğru zamanlama geliyor. Bunun için erken rezervasyonun yanı sıra doğru zamanda rezervasyon yapmak tatilcilere tasarruf etme imkânı sağlıyor. Geçtiğimiz aylarda yaptığımız araştırmada, Türkiye’nin yüzde 42’lik oranla Avrupa’nın son dakikacı ülkeleri arasında ilk sıralarda yer aldığını gördük. Seyahatseverlerin hayatını kolaylaştırmak ve en uygun alternatifleri sunmak için en uygun rezervasyon zamanı interaktif çizelgesini hazırladık. Bu çizelge ile seyahatseverler en ucuz biletin hangi tarihlerde olduğunu görebiliyor. Skyscanner’ın ‘Fiyat Alarmı’ özelliğiyle ise fiyat değişikliklerinden anında haberdar olunabiliyor “ diyor.

 

Skyscanner ödüllü mobil seyahat uygulaması , uçak bileti aramanın yanı sıra otel aramave araç kiralama seçenekleriyle saniyeler içinde en uygun alternatifleri karşılaştırıyor ve en iyi fırsatları sunarak tatil planlaması yapmayı kolaylaştırıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi