LG G6 Kablosuz Şarj Desteği İle Geliyor

LG markasının geçtiğimiz gün tanıtımını yaptığı 15 watt gücündeki kablosuz şarj pedinin Nisan ayında tanıtılması beklenen LG G6 akıllı telefon modeli ile uyumlu olacağı düşünülüyor.

LG firmasının üzerinde çalıştığı G6 modeli ile ilgili yeni bilgilere ulaşıldı. Buna göre G6 ile kablosuz şarj özelliği karşımıza çıkabilir. Bu haberin doğruluk payı özellikle LG’nin yeni tanıtımını yaptığı 15 watt gücündeki şarj ünitesiyle birlikte artıyor.

LG markasının halihazırda piyasada bulunan hiçbir modeli kablosuz şarj teknolojisini desteklemiyor. G5, V20 gibi modellerde de yer almayan bu özellikle birlikte yeni çıkan kablosuz şarj teknolojisinin LG G6 modelinde kullanılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Kesinleşmemiş bir bilgi olmasına rağmen bu yenilik, üzerinde çalışılan amiral gemisinde büyük ihtimalle ortaya çıkacak. Bu özelliğin G6 modeline gelmesi kullanıcılara 15 watt’lık şarj ünitesi ile telefonun şarjının %50’sini 30 dakika içinde doldurabilecekler. Bu durum kablolu hızlı şarj ile aynı hızın yakalanmasını sağlayacak. Yine getirilen yeni teknoloji ve konfor da bir başka güzel özellik olacak.

Kablolu Hızlı Şarj Destekleyen Akıllı Telefonlar

Piyasada bulunan kablolu hızlı şarj teknolojisini destekleyen cihazlara baktığımızda Galaxy S7, HTC 10 ve LG G5 modelleri bulunuyor. LG markasının diğer üyeleri G3 ve G4 modellerinde ise Qi kablosuz şarj desteği mevcut.

LG markasının hızlı şarj pedi önceki modellerle tamamen uyumsuz olduğundan Nisan ayında tanıtımı yapılması beklenen G6 amiral gemisinde kullanılma ihtimali kuvvetle muhtemel görülüyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı