LinkedIn Rusya’da Yasaklandı!

İş dünyasında önemli bir yeri olan ve Miicrosoft'un satın aldığı LinkedIn'e Rusya yasağı geldi. İşte tüm detaylar.

Geçtiğimiz aylarda Microsoft tarafından satın alınan iş dünyasının sosyal medyası LinkedIn Facebook’un iş dünyasına gireceğiyle kısa bir şok yaşamıştı. LinkedIn’e şimdide Rusya’da erişim engeli yedi.

Yerel Bir Mahkeme’nin Kararıyla Engellendi!

Ünlü New York Times’ın haberine göre Rusya’da LinkedIn’e erişim engellendi. Moskova’da bulunan yerel bir mahkemenin kararıyla LinkedIn’e erişim yasaklandı ve bunun gerekçeside gizlilik kurallarına aykırı hareket etmesi olarak gösterildi. Bu sebepten dolayı LinkedIn’e Rusya’da erişim yasaklandı.

Kararın Nedeni Rusya’nın Kanunları!

LinkedIn’in yasaklanmasındaki kararın dayanağı ise geçtğimiz sene Rusya’da hayata giren bir yasa olduğu açıklandı. Rusya’da yürürlüğe giren bu kanunla birlikte Rus vatandaşlarına dair depolanan tüm bilgilerin Rusya’daki bir sunucuda saklanması gerekiyor. Ülkede bu sayede vatandaşların bilgilerinin korunması amaçlanıyor.

LinkedIn Karara İtiraz Edebilir!

Rusya’da 467 milyon LinkedIn kullanıcısı bulunuyor. LinkedIn’ın Rsuya’nın bu kararına itiraz etme hakkı bulunuyor. Bakalım Rusya’da LinkedIn’in erişimi yeniden açılacak mı ? Bunu ilerleyen günlerde göreceğiz.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı