Linkedın Video Desteğiyle Bir Sosyal Ağdan Daha Fazlası Olacak

Microsoft şirketine ait durumda olan LinkedIn platformu, kendisine ait video stratejisi ile birlikte bu pastadan bir pay almayı ummakta.

Linkedın Video Desteğiyle Bir Sosyal Ağdan Daha Fazlası Olacak
Linkedın Video Desteğiyle Bir Sosyal Ağdan Daha Fazlası Olacak Mahmut Şahan
Bu içerik 674 kez okundu.

Microsoft şirketine ait durumda olan LinkedIn platformu, kendisine ait video stratejisi ile  birlikte bu pastadan bir pay almayı ummakta. 

Sosyal ağ sitesi, herhangi bir kullanıcının LinkedIn'in iOS veya Android mobil uygulaması aracılığıyla siteye video yüklemesine izin veren yeni bir özellik başlatıyor.

LinkedIn öncelikli olarak bir iş ağı aracı veya iş bulmak için kullanılıyor. LinkedIn, bu sene başında tüm siteyi tazelerken çoğu kullanıcı bunu Facebook veya Twitter'da olduğu gibi günlük sosyal ağ güncellemeleri için kullanmıyor. LinkedIn, kullanıcılara video desteği sunarak sitede daha fazla paylaşım yaptırmaya çalışıyor.

Video testleri geçen ay başladı ve şimdi tüm LinkedIn kullanıcıları sosyal ağa mobil uygulamları üzerinden video yükleyebiliyorlar. LinkedIn'in Android ve iOS uygulamaları video yüklemelerini destekliyor, ancak bunlar arasında canlı video desteği yok. Microsoft, bunu önümüzdeki bir hafta içinde tüm LinkedIn kullanıcılarına küresel çapta ulaştıracak. Üyeler, izleyicilerin bulunduğu yerdeki, yorumların, beğenilenlerin ve görüntülerin miktarları ve hangi şirketlerin videoları izlediğini görme olanağı hakkında analitik bilgiye erişebilecek.

LinkedIn'in video eklemesi, geçen ay profesyonel tavsiye isteyen insanlarla mentorları eşleştirmek için Tinder tarzı bir lansman özelliğini izliyor. Microsoft, geçen yıl LinkedIn'i 26 milyar dolar karşılığında satın alırken, yazılım üreticisi, satın almadan önce planlanmış olan özellikleri büyük oranda yayınladı. 

Microsoft, geçen ay LinkedIn için yeni bir Windows 10 uygulaması yayınladı ve bildirim merkeziyle ilgili bildirimleri tamamladı.

microsoft lınkedın video
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi