MacBook Pro’nun Görüntüleri Tanıtımdan Önce Sızdı

Apple'ın dün akşam tanıtımını yaptığı MacBook Pro modeli diz üstü bilgisayarlar daha tanıtılmadan görselleri sızdırıldı.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni sürüm macOS Sierra‘nın yeni MacBook Pro ile ilgili günlerdir söylentileri dolaşan Magic araç çubuğunun görüntülerini ortaya çıkardığı konuşuluyor.

MacRumors tarafından sızdırılan söz konusu görüntüler Sistem dosyasının içindeki Kütüphane klasörünün içinde bulunan Private Framework ile ilgili. Çünkü OLED Magic araç çubuğu sızıntısı yanında gömülü olan Touch ID sensörü aracılığıyla Apple Pay kullanımını ilgilendiriyor. Apple Pay, günümüz teknolojisinde ödemelerinizi tek dokunuşla yapabileceğiniz bir sistem olduğundan dolayı bu bir güvenlik açığına dönüşebilir.

Yeni çıkacak olan Macbook klavyesinin sol ve sağ kısımlarına göz atarsanız ince hoparlörler göreceksiniz. Sadece 15 inçlik MacBook pro’ya özel olan Magic Araç Çubuğu genişlik olarak klavye kadar ve Touch ID destekliyor. Ayrıca bu klavyenin kullanımına göre üstteki Magic panelinin farklılık göstereceği de söylentiler arasında bulunuyor.

Sızdırılan bilgiler sonrasında tasarım açısından bir değişikliğe gidilmeyeceği gündemdeki yerini koruyor. Tasarımın değişip değişmeyeceği bilgisini şuan için kesinleştirmek mümkün değil ama yarınki MacBook tanıtımı bunu bize kısa sürede gösterecek.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı