MacBook Ve Yeni MacBook Pro’ya MagSafe’i Geri Getirin!

Apple bilindiği gibi geçtiğimiz yılalrda MacBook bilgisayarını ve geçtiğimiz günlerde de yeni MacBook Pro bilgisayarını tanıtmıştı. Apple'ın bu bilgisayarlarında MagSafe'i kullanmaması kullanıcıların tepkisini çekmişti. Ancak üretilen yeni bir ürünle MagSafe geri geldi.

Apple’ın 12″ boyutunda olan yeni MacBook bilgisayarında MagSafe‘i bulundurmaması ve bunun ardından geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni MacBook Pro’da da bu güç noktasına yer vermemesi kullanıcıların tepkisini çekmişti. Apple’ın MagSafe şarjları bilindiği gibi bilgisayarları şarja bağlamayı ve çıkartmayı mıknatıslı yapısıyla oldukça kolay bir hale getiriyordu. Ancak Apple’ın yeni bilgisayarlarında bu bağlantı noktalarına yer vermemesi kullanıcıları ve üreticileri farklı arayışlara sürükledi. Snapnator adında üretilen bu yeni ürünle birlikte Macbook ve Yeni MacBook Pro’lara MagSafe geri geliyor.

Tüm USB Type C Cihazlarını Destekliyor!

Bir Kickstarter projesi olan Snapnator‘un kullanılması için bir parça USB – C girişine takılırken aksesuarın diğer bir parçası ise USB – C kablosuna takılıyor. Bu işlemin ardından kablo girişe yaklaştırıldığında şarj işlemi kolayca başlatılmış oluyor. Snapnator’un en önemli özelliklerinden biriside sadece Apple ürünlerine özgü oluşu değil USB – C bağlantı noktasını kullanan tüm cihazlarda kullanılıp onları şarj edebiliyor olması. Projenin hayata geçmesi için sadece 29 dolarlık bir bağış yapmanız yetiyor. Bağışın tamamlanmasının ardından adaptörler kullanıcılara Ocak 2017‘e ulaştıracak. Ürünün Ülkemize gelip gelmeyeceği ise bilinmiyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı