MacBook'lara Force Touch Özelliği Gelme Olasılığı

MacBook'lara Force Touch Özelliği Gelme Olasılığı

MacBook'lara Force Touch Özelliği Gelme Olasılığı
MacBook'lara Force Touch Özelliği Gelme Olasılığı Tugrul Demir
Bu içerik 1106 kez okundu.

 

Apple tarafından piyasaya sürülecek olan yeni nesil MacBook'larla alakalı patent işlemleri sırasında ortaya çıkan bir özellik teknoloji meraklıları ile paylaşıldı. Dokunmatik çubukları olan MacBook'ların yeni bir özellik ile daha tanışması bekleniyor. Force Touch adıyla anılan bu özellik seriyi bekleyenlerin ise şimdiden meraklanmasını sağladı.

Patent Ofisinden Bilgi

ABD Patent ve Marka Ofisi üzerinden yapılan resmi onaylar ve sertifika işlemleri sırasında çok gizli bilgilerin sızdırıldığı bir gün yaşandı. Dokunmatik çubuklara Force Touch özelliği ekleneceği bildirildi. Patentin bu şekilde alınıyor olması ihtimalin kesinleştiğini anlatan bir başka veri oldu. Oyun oynarken bu tuşa basıldığında daha hızlı gidilip gidilmeyeceği yani özelliğin oyunlarda devre dışı olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

İkinci Ekran İbaresi

Yapılan patent başvurusunda ayrıntılı şekilde belirtilen özellikler anlatılırken ikincil bir ekrandan bahsedildiği göze çarptı. İkinci ekranın sağladığı plastik, cam ve karbon yapının özelliği kullanmak için tasarlandığı da anlaşıldı.

1.5 Yıl Önce

Bir başka dikkat çeken içerik başlığı ise patentin süresi oldu. Patentin 1.5 yıl önce yapılan bir başvurudan alınmış olmasına rağmen kullanılması beklenen teknolojinin hala hayata geçirilmemiş olması firmanın yeni bir değişim ve özellik ekleme olasılığının yakın zamanda gerçekleşeceğini de akıllara getirdi. Birçok sorunun akıllarda kalmasına neden olan ve resmi kaynaklardan doğrulanmayan bilgiler yakın zamanda firmadan beklentilerin artmasını sağladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi